7,2 C
Kozienice
piątek, 1 marca, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Wkręcają w pomoc. Kozienicki Dom Kultury przedłuża zbiórkę plastikowych nakrętek

Popularne

Warto przeczytać

Planowana do końca stycznia 2024 r. zbiórka plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na wsparcie rehabilitacji Marcelinki Zawadzkiej z Kozienic, została przedłużona o kolejne trzy miesiące.

Zbiórka na rzecz Marcelinki rozpoczęła się 1 listopada 2023 r. i początkowo miała potrwać do 31 stycznia 2024 r. Jednak w porozumieniu z rodzicami dziewczynki, Kozienicki Dom Kultury postanowił przedłużyć akcję o kolejne trzy miesiące – do 30 kwietnia.

– Przedłużając zbiórkę na rzecz Marcelinki chcemy ponownie wesprzeć jej rodziców. A dzięki zbiórce plastikowych nakrętek jest to możliwe. Wierzę, że ta akcja, podobnie jak poprzednia, spotka się z żywym zainteresowaniem ze strony mieszkańców i uda nam się przekazać kolejne tysiące nakrętek – wyjaśnia Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Każda pomoc jest ważna

Marcelinka urodziła się w 28 tygodniu ciąży, w zamartwicy. W tym roku w sierpniu skończy 6 lat. Po porodzie przeżyła wylew II stopnia do mózgu i móżdżku. Po urodzeniu spędziła w szpitalu prawie 4 miesiące. Zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym, z lekkim niedowładem kończyn dolnych, wadą serca ASD II. Ma podejrzenie niedosłuchu. Nie mówi oraz nie rozumie mowy. Komunikuje się tylko gestami.

 

– Plastikowe nakrętki przekazywane są rodzicom dzieci, a dochód z ich sprzedaży przeznaczany jest na wsparcie leczenia i rehabilitacji, które jest bardzo ważne w ratowaniu zdrowia chorego dziecka – mówi Elwira Kozłowska. – Tak naprawdę zbiórki plastikowych nakrętek trwają u nas nieprzerwanie. Gdy tylko kończy się jedna akcja, od razu ogłaszamy kolejną. W ten sposób cały czas pomagamy w niesieniu pomocy potrzebującym dzieciom i robimy to od wielu lat. A dzięki ludziom dobrych serc, pojemnik na nakrętki co chwilę wypełnia się po brzegi – dodaje.

Nakrętki można wrzucać do specjalnego pojemnika – „gramofonu”, który znajduje się przed Centrum Kulturalno-Artystycznym, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Większe ilości korków można dostarczać bezpośrednio do CKA, umawiając się na ich odbiór telefonicznie pod numerem: 48 611 07 50 lub 731 877 337.

Poza zbiórką korków w KDK, na rzecz Marcelinki, można też przekazać 1,5% podatku KRS: 0000396361, cel szczegółowy: 0170290 Marcelina Zawadzka (www.siepomaga.pl/marcysia-zawadzka).

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content