25,2 C
Kozienice
wtorek, 21 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Odkrywając Tropy Służby: Dzień Otwarty w Komendzie Powiatowej Policji w Kozienicach

Popularne

Warto przeczytać

Wtorek, 23 kwietnia, był dniem wyjątkowym dla wszystkich zainteresowanych karierą w służbach policyjnych. Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach otworzyła swoje drzwi dla szerokiej publiczności, oferując wgląd w codzienne działania i obowiązki policjantów. Wydarzenie przyciągnęło zarówno młodzież szkolną, jak i osoby dorosłe, które rozważały wstąpienie w szeregi policji.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji służby prewencyjnej przez sierżanta Ewę Kostrzewę, która zapoznała uczestników z strukturą organizacyjną policji oraz zadaniami, jakie wykonuje służba prewencyjna. Następnie, funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego przedstawił proces zabezpieczania śladów i dowodów na miejscu zdarzenia, omawiając jednocześnie specyfikę pracy w tej dziedzinie. W spotkaniu brali również udział uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Kozienicach oraz z klasy mundurowej z ZDZ w Kozienicach.

Kolejnym punktem programu było przybliżenie pracy Wydziału Ruchu Drogowego, gdzie zainteresowani mieli okazję obejrzeć pojazdy służbowe, w tym te nieoznakowane. Po fascynującej prezentacji zawodu policjanta na zewnątrz, uczestnicy udali się na zwiedzanie samej Komendy Powiatowej Policji.

W sali konferencyjnej, wszyscy zgromadzeni mieli okazję uczestniczyć w instruktażu strzeleckiego prowadzonego przez instruktora policyjnego. Omówiono zasady bezpieczeństwa związane z posługiwaniem się bronią palną oraz pneumatyczną, a także podkreślono konieczność świadomego i odpowiedzialnego korzystania z tego narzędzia. Ponadto, pracownik kadr i szkoleń przedstawił proces rekrutacji do służby, odpowiadając na pytania zainteresowanych.

Na zakończenie wydarzenia, wszyscy policjanci zachęcali uczestników do rozważenia kariery w policji, udzielając informacji na temat dalszych kroków rekrutacyjnych. Kilka osób skorzystało nawet z okazji i zabrało ze sobą kwestionariusze aplikacyjne.

W odpowiedzi na zainteresowanie społeczne, Zespół Kadr i Szkoleń Komendy Powiatowej w Kozienicach zdecydował się wydłużyć swoje godziny pracy, udostępniając informacje i konsultacje dotyczące rekrutacji w każdy wtorek do godziny 18:00.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content