27,3 C
Kozienice
wtorek, 21 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Będzie strajk rolników w Kozienicach. Traktory wyjadą na główne ulice w gminie

Popularne

Warto przeczytać

Trwają przygotowania do protestów rolników w całej Polsce. W całym kraju zgłoszono takich miejsc już 40. Do strajku przyłączą się także rolnicy z Ziemi Kozienickiej, którzy wyjadą na ulice już 9 lutego.

W najbliższą środę, 9 lutego w godzinach 9:00 – 14:30 na terenie gminy Kozienice rolnicy wykonujący swoją pracę na Ziemi Kozienickiej rozpoczną strajk rolniczy. Jak podkreśla sołtys wsi Janików Artur Gac, rolnicy zdają sobie sprawę z utrudnień jakie wystąpią na drogach krajowych i gminnych, ale niestety nie mogąc dłużej biernie patrzeć na to co się dzieje w ich branży proszą wszystkich mieszkańców o zrozumienie i wyrozumiałość. Strajk został oficjalnie zarejestrowany i będzie realizowany w pełnej zgodzie z miejscową komendą policji.

Co jest przyczyną strajku? O tym opowiedział nam przewodniczący zgromadzenia i sołtys wsi Janików Artur Gac. – Strajk został spowodowany tym, że Agrounia ogłosiła na 9 lutego mobilizację środowisk rolniczych do protestu związanego z podwyżkami cen nawozów, stóp procentowych, a także wartości produktów spożywczych w marketach i sklepach wielkopowierzchniowych, która nie jest współmierna do wartości płodów rolnych. Ceny, po których my sprzedajemy nasze produkty rolne są cenami z dwudziestego i dwudziestego pierwszego roku, co jest nieodzwierciedlone na półkach sklepowych, gdzie ceny wrosły około 30 do 50 procent, a my niestety takich cen nie otrzymujemy. Ceny produktów rolnych, które my będziemy sprzedawać na jesieni będą znacznie wyższe, niż te, które funkcjonują teraz, więc podwyżki w sklepach na pewno będą. Chcemy to zakomunikować, pokazać, że to nie jest tylko problem rolnika, ale przełoży się to na całe społeczeństwo w naszym kraju. Dlatego my jako rolnicy indywidualni z terenu naszej Ziemi Kozienickiej przyłączamy się do tego strajku. Jeśli chodzi o blokadę skrzyżowania, która będzie niejako zwieńczeniem naszego protestu chcę podkreślić, że będzie tam możliwość utworzenia korytarza życia, tak, aby nikomu absolutnie nie przeszkadzać – mówi sołtys Artur Gac.

Trasa protestu

Trasa przejazdu ciągników rolniczych będzie przebiegać następująco: Kozienice, ul. Polna -> ul. Lubelska(DK48) -> ul. Warszawska(DK79) -> Majdany(DK79) -> Łuczynów -> Kozienice, ul. Chartowa(DK48) -> ul. Głowaczowska(DK48) -> ul. Radomska -> ul. Warszawska(DK79) -> Majdany -> blokada skrzyżowania DK79 – Łuczynów (około godziny, z możliwością utworzenia korytarza życia, aby nikomu nie przeszkadzać) -> Kozienice, ul. Warszawska (DK79) -> zakończenie zgromadzenia.

 

Czytaj więcej

1 KOMENTARZ

 1. Po pierwsze: Dlaczego zgodzili się na takie ceny? Dlaczego nie renegocjują umów?
  Po drugie: Jeśli uważają, że są tam klauzule abuzywne – niech je zaskarżą.
  Po trzecie: Niech strajkują pod sklepami z którymi mają podpisane umowy, a nie tam gdzie zwykłych ludzi będzie to irytować. Współczucia w ten sposób nie zdobędą.
  Po czwarte: Jeśli maja coś do rządu, niech strajkują pod instytucjami rządowymi lub siedzibami PiS-u i ich posłów.

  6
  13

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content