27,3 C
Kozienice
wtorek, 21 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Uroczyste obchody Dnia Strażaka w powiecie kozienickim

Popularne

Warto przeczytać

9 maja na placu przy Komendzie Powiatowej PSP w Kozienicach odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka.

Po podniesieniu flagi oraz odegraniu hymnu państwowego, komendant powiatowy PSP w Kozienicach bryg. Kamil Bieńkowski powitał przybyłych gości, wśród których byli: starosta kozienicki Krzysztof Wolski, burmistrzowie Gmin: Głowaczów, Kozienice i Magnuszew, Wójtowie Gmin: Garbatka-Letnisko, Gniewoszów, Grabów nad Pilicą i Sieciechów,  Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Artur Gonera, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Kozienicach, naczelnicy i druhowie jednostek OSP z terenu powiatu, przedstawiciele duchowieństwa z kapelanem strażaków kanonikiem Szymonem Muchą na czele, przedstawiciele Nadleśnictwa Kozienice, Dobieszyn i Zwoleń, jednostek organizacyjnych powiatu oraz organizacji i stowarzyszeń z terenu powiatu.

Tradycyjnie obchody stały się okazją do wręczenia odznaczeń wyróżniającym się strażakom oraz przekazania aktów nadania wyższych stopni służbowych. Nie zabrakło również słów uznania, podziękowań dla Strażaków, za codzienny trud i oddanie w służbie drugiemu człowiekowi.

W imieniu władz samorządowych powiatu i gmin powiatu, przemówienie wygłosił Starosta Krzysztof Wolski:

Wasza misja, jako wzór troski o dobro wspólne – naszą Małą Ojczyznę – zasługuje na najwyższy szacunek i uznanie. Każda akcja ratunkowa, w której uczestniczycie wiąże się z poświęceniem i wielką odwagą. Życzę Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, zdrowia i pomyślności w życiu osobistym. Niech Wasze działania będą dla Was źródłem satysfakcji i społecznego uznania, a św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content