26,9 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

Młodzieżowa Rada Gminy Głowaczów z wizytą w Sejmie RP

Popularne

Warto przeczytać

W piątek 17 maja, na zaproszenie poseł Anny Kwiecień Młodzieżowa Rada Gminy Głowaczów wraz z opiekunami miała przyjemność zwiedzania Sejmu RP.

Młodzieżowa Rada Gminy w Głowaczowie miała niezwykłą okazję odbyć edukacyjną podróż do serca polskiej demokracji i centrum finansowego. Młodzież mogła na własne oczy zobaczyć miejsce gdzie tworzona jest polityka naszego kraju. Poseł Anna Kwiecień niezwykle ciekawie opowiadała o swojej pracy.

Pod opieką Pani Poseł oraz przewodnika młodzież zobaczyła salę posiedzeń sejmu z galerii dla publiczności, makietę kompleksu budynków sejmowych, tablicę upamiętniającą posłów i parlamentarzystów,  którzy zginęli w czasie II wojny światowej oraz w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Podczas zwiedzania zarówno poseł Anna Kwiecień jak również przewodniczka opowiadały o historii polskiego parlamentaryzmu, jak funkcjonuje sejm , jak powstają ustawy i jak wygląda praca posłów. 

Wizyta była dla młodzieży cenną lekcją edukacyjną i obywatelską. Uczniowie mogli poznać z bliska funkcjonowanie polskiego parlamentu, jego historię i rolę w systemie demokratycznym. To doświadczenie z pewnością skłoni ich do refleksji nad znaczeniem aktywności obywatelskiej i udziału w życiu publicznym.

Wyjazd do Sejmu RP  został zrealizowany w ramach zadania pn. „Młodzieżowa Rada Gminy Głowaczów  jako ważny element społeczności lokalnej oraz zaangażowania młodych w odpowiedzialność za przyszłość małej ojczyzny” współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content