25,2 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

Klub Filmowy „Znicz” Kina KDK zaprasza na interesujący seans

Popularne

Warto przeczytać

Już 29 maja czeka nas XVII Spotkanie Klubu Filmowego „Znicz” Kina Kozienickiego Domu Kultury. Tym razem widzowie zobaczą dramat obyczajowy „The Old Oak” w reżyserii Kena Loacha. Początek tradycyjnie o godz. 17.30. Sprzedaż biletów rusza 21 maja.

„The Old Oak” to ostatni film w karierze Kena Loacha, autora takich głośnych produkcji jak „Ja, Daniel Blake”, „Whisky dla aniołów” czy „Wiatr buszujący w jęczmieniu”, jednego z najwybitniejszych brytyjskich filmowców.

– To wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni w świecie pełnym nienawiści. Reżyser po raz kolejny bierze na warsztat ważny temat społeczny i szuka światła tam, gdzie często trudno jest je zauważyć. Podejmując problem imigracji, zastanawia się nad przyczynami ksenofobii u swoich rodaków, nie bez przyczyny odnosząc się do głębokich systemowych zaniedbań – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Film miał swoją światową premierę na festiwalu w Cannes, a na kolejnych festiwalach filmowych otrzymał sześć Nagród Publiczności. Teraz będzie okazja zmierzyć się z nim w Kozienicach, a także porozmawiać o wrażeniach z innymi członkami klubu. Prelekcję i dyskusję poprowadzi filmoznawczyni Anna Równy.

O filmie

Dla lokalnej społeczności niewielkiego miasteczka w północnej Anglii pub The Old Oak to miejsce szczególne. Jedyna przestrzeń, gdzie ludzie wciąż mogą się spotkać i przy kuflu piwa omówić bieżące sprawy, ale też symbol brutalnych zmian, jakie dotknęły okolicę za sprawą głębokiej ekonomicznej recesji. Wszystko zaczęło się zmieniać w połowie lat 80., kiedy na fali strajku dobrze prosperujące za sprawą przemysłu górniczego miasto, zaczęło stopniowo pogrążać się w kryzysie. Młodzi, nie widząc dla siebie miejsca, zaczęli wyjeżdżać w poszukiwaniu lepszych perspektyw, a ci, którzy zostali, pogrążali się w marazmie.

– Narastająca frustracja i nieufność wobec wszystkiego co obce znajduje ujście, kiedy do miasta trafia autobus z syryjskimi uchodźcami. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, a mieszkańcom nie podoba się, że przyjezdni mogą liczyć na większe wsparcie niż oni. Szansą na porozumienie może okazać się niezwykła przyjaźń, jaka rodzi się między właścicielem pubu a młodą Syryjką – mówi Elwira Kozłowska.

Dołącz do klubu

Sprzedaż biletów na spotkanie rusza 21 maja. Seanse Klubu Filmowego „Znicz” są otwarte dla wszystkich widzów, ale członkowie klubu mogą liczyć na preferencyjne ceny biletów. Normalny bilet na seans KF „Znicz” kosztuje 17 zł, członkowski – 13 zł. Dodatkowo członkowie mogą kupować karnety na trzy seanse w cenie 36 zł. Rezerwacje biletów na stronie www.kinokozienice.pl i pod nr tel. 48 611 07 50 wew. 133.

Zapisy do klubu prowadzone są w kasach KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Warunkiem rejestracji jest wypełnienie deklaracji oraz zakup karty członkowskiej w cenie 7 zł. Każda z nich opatrzona jest indywidualnym numerem.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content