25,2 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Popularne

Warto przeczytać

2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący VW 58-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego. Dalszą jazdę uniemożliwili mu świadkowie i o całym zdarzeniu poinformowano Policję. Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

– W środę (15.05) przed godz. 21 oficer dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Wierzchowiny na terenie gminy Jedlińsk kierowca pojazdu marki VW najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Kierowca jechał niemal całą szerokością jezdni co wzbudziło podejrzenie innych kierujących, którzy udaremnili mu dalszą jazdę. Poinformowano o tym policjantów i gdy na miejscu pojawili się funkcjonariusze oraz sprawdzili stan trzeźwości kierowcy okazało się, że ma 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna ma dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami. – informuje Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu – Wkrótce za popełniony czyn odpowie przed sądem.

Za kierowanie autem pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych grozi kara do lat 5.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content