25,2 C
Kozienice
wtorek, 21 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Ślubowanie nowo wybranych Radnych i zaprzysiężenie Burmistrza podczas I sesji Rady Miejskiej w Kozienicach kadencji 2024 – 2029

Popularne

Warto przeczytać

7 maja 2024 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kozienicach, odbyła się sesja inaugurująca nową, samorządową kadencję na lata 2024-2029.

Sesję otworzyła radna-seniorka Janina Golik. Następnie Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Luiza Prus wręczyła radnym zaświadczenia o wyborze. Radni złożyli ślubowanie, kolejno w tajnych głosowaniach wybrali spośród swego grona Przewodniczącego Rady Miejskiej, którym został Krzysztof Zając oraz Wiceprzewodniczących, którymi zostali Ewa Malec i Mariusz Ptaszek.

Krzysztof Zając przyjmując zaszczytną funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej, zwrócił się do radnych, by jak najlepiej wykorzystać społeczny mandat zaufania i w poszanowaniu praw, godności i wolności osobistych, pracować na rzecz rozwoju Gminy Kozienice i mieszkańców:

Wykorzystajmy społeczny mandat zaufania do jak najlepszego zarządzania naszą Wspólnotą. Znamy się praktycznie z każdym z Państwa, wiem że mamy różne postrzeganie na różnego rodzaju sprawy i tematy. Mamy różny światopogląd, podobnie jak nasi wyborcy, podobnie jak Mieszkańcy Gminy Kozienice, których interesy reprezentujemy – i to jest wspaniałe, bo przecież z różnorodności wywodzi się postęp. (…) Na zakończenie chciałbym wyrazić nadzieję, żeby ta sala – i nie tylko ta sala – obrad obecnej, 5-letniej kadencji Rady Miejskiej w Kozienicach była miejscem wykuwania się świetnych, przyszłościowych pomysłów na rzecz rozwoju, była miejscem ścierania się idei, a jednocześnie miejscem porozumienia, konsensusu i jednomyślności. Będę dążył do tego, aby to miejsce nie było areną drwin, sprzeczek, nieszlachetnego zachowania, personalnych wycieczek. Będę dążył do tego, by każdy mógł wyrazić swoje zdanie, przedstawiać swoje pomysły i stanowiska, (…) by znajdująca się tu mównica była dostępna również dla Mieszkańców, by zabierali głos w ważnych dla Nich i dla Nas sprawach.

Podczas sesji odbyło się również uroczyste zaprzysiężenie burmistrza-elekta Mariusza Prawdy. Po złożonym ślubowaniu, burmistrz w swoim expose podziękował za udział w wyborach mieszkańcom, podziękował za zaufanie, którym go obdarzono, podziękował swoim kontrkandydatom za wkład w wybory oraz radnym, za udzielone wsparcie, wolę współpracy i gotowość do działania:

Mieszkańcy Gminy Kozienice, wszyscy wyborcy, dziękuję za zaufanie i wybór na urząd burmistrza. Stoję dziś przed Wami z radością i wdzięcznością, ale również z pokorą jako nowo wybrany burmistrz. Jest to dla mnie moment pełen emocji oraz nadziei. Ale przede wszystkim to zaszczyt, wyróżnienie, ale także ogromne zobowiązanie. Zobowiązanie, by sprostać oczekiwaniom naszej społeczności. (…) Nasz program wyborczy powstał w oparciu o rozmowy z mieszkańcami i to właśnie Oni uznali, że czas na zmiany. Kozienice oczekują zmian w bardzo wielu strefach. Spełnienie tych oczekiwań będzie wymagać dużego wysiłku, wytężonej pracy i to nie jest praca do wykonania przez jedną osobę, dlatego uważam, że będzie to kadencja szerokiej współpracy z każdym kto chce się włączyć w działania na rzecz gminy i jej mieszkańców.

W swej wypowiedzi burmistrz podkreślając potrzebę wzmacniania samorządności i szerokich konsultacji przy podejmowaniu najistotniejszych decyzji, zaprosił do współpracy wszystkie środowiska:

Chciałbym, aby te kolejne lata, 5 lat, stało się znakiem prawdziwej samorządności. (…) Burmistrz jest organem wykonawczym, wykonawcą woli Mieszkańców, nie człowiekiem w obłokach rzucającym własne koncepcje. (…) Chciałbym, żeby wszystkie istotne decyzje podejmowane były w oparciu o szerokie konsultacje i chciałbym do tych konsultacji zaprosić już teraz, wszystkie środowiska. Zarówno organizacje, stowarzyszenia, osoby prywatne, jak też różne szczeble administracji. Wiem, że Waszym, ale i moim celem jest rozwijanie Gminy jako dynamicznego, nowoczesnego oraz przyjaznego dla wszystkich miejsca do życia i pracy. Do realizacji tych planów zapraszam razem z Radnymi wszystkich Mieszkańców naszej gminy.

W sesji oprócz radnych uczestniczyli też mieszkańcy, dyrektorzy wydziałów UM oraz goście zaproszeni przez burmistrza Mariusza Prawdę, w tym członkowie Jego komitetu wyborczego Forum i najbliższa rodzina. Burmistrz-elekt przyjął gratulacje od pracowników urzędu i przybyłych gości. Za dotychczasową współpracę podziękowano też burmistrzowi Piotrowi Kozłowskiemu, który po przegranych wyborach w tej kadencji otrzymał mandat radnego w Radzie Miejskiej w Kozienicach.

Retransmisję obrad można obejrzeć na stronie internetowej UM, na kanale YT Kroniki Kozienickiej, a w weekend 11 i 12 maja również w wydaniach programu Kroniki, o godzinach 11.00 i 18.00.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content