26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

Angielski dla dzieci może być prosty – bajka audiobook to doskonałe narzędzie do nauki

Popularne

Warto przeczytać

Nauka angielskiego w to niezwykle ważna sprawa dla dzieci w każdym wieku. Nauka języka w każdym wieku jest bardzo ważna, bo rozwija mózg, a także wyposaża nas w możliwość porozumiewania się i swobodnej komunikacji. Swobodne uczenie się języka najłatwiej przychodzi dzieciom. Dowiedz się, jakie są korzyści nauki języka angielskiego we wczesnym okresie i jak najłatwiej to zrobić.

Dlaczego warto zachęcać dzieci do nauki angielskiego?

Przede wszystkim nauka angielskiego u dzieci powinna być bardzo naturalna i opierać się w dużej mierze na zabawie, aby była efektywna. Dzieci kiedy słuchają takich materiałów jak słuchowisko, a przenoszą się w świat wyobraźni i wydaje się, że nie muszą się specjalnie koncentrować na nauce języka obcego. Ulubione bajki po angielsku? To prawdziwy przepis na sukces, bo Twoje dziecko nawet nie zauważy, że się uczy. Książeczki dla dzieci to format który zawsze będzie popularny, ale audiobooki dają coś więcej. Wprowadzają dzieci do nauki języka angielskiego za pomocą prostych historii po angielsku. Taki format stał się ostatnio niezwykle popularny.

Bajkoterapia czyli audiobook po angielsku dla dzieci

Czytanie bajek dzieciom to wartość przekazywana z pokolenia na pokolenie. Dzieci słuchające bajek mogą pobudzić swoją wyobraźnię, a dzięki podkładowi muzycznemu i nagranym głosom, z radością będą przyswajać język angielski. Na przykład audiobook po angielsku dla dzieci dostępny na Audioteka.com to dobry wstęp do dalszej nauki tego języka. Czytanie i słuchanie bajek to ważny etap w rozwoju dziecka, bo którego nie sposób pominąć. Bajki uspokajają, pobudzają wyobraźnię, skłaniają do refleksji i dziecko może utożsamiać się z ulubionymi bohaterami. Sprawdź audiobook po angielsku dla dzieci dostępny na Audioteka.com i przekonaj swoją pociechę do opanowania języka poprzez zabawę. Bajki to relaks i wyciszenie dla dziecka, dzięki którym nauka jest przyjemnością.

Słuchowisko w języku angielskim – korzyści

Nie ma bardziej skutecznej metody opanowania języka niż osłuchiwanie się. Dotyczy to szczególnie najmłodszych, którzy mogą zanurzyć się w języku angielskim i swobodnie słuchać ulubionej bajki, ale w innym języku. Królewna Śnieżka to jedna z kultowych bajek dla dzieci, która urzeka prostotą i przesłaniem. A co jeśli odczyta ją native speaker w języku angielskim? Dodatkowe efekty dźwiękowe i podkład muzyczny sprawią, że maluch może wiele wywnioskować z kontekstu. Taką melodią języka nazywamy wszystkie bajki do słuchania, które utrwalą słówka, wyrażenia i zwroty, a także podkreślą odpowiedni akcent. Proste historie w języku angielskim potrafią sprawić, że najmłodsi będą słuchać z zaciekawieniem, nawet jeśli nie rozumieją całości. Z czasem opowiadanie stanie się bardziej zrozumiałe, a mały uczeń nawet nie zauważy, jak język angielski stanie się dla niego codziennością.

Kiedy zacząć słuchać formatu audio po angielsku?

Musisz samodzielnie ocenić, czy Twoja pociecha jest już gotowa na słuchanie opowieści w języku obcym. Tak naprawdę, im wcześniej zaczniesz puszczać takie audiobooki, tym lepiej dla malucha. Słuchanie w języku obcym stanie się dla niego coraz bardziej przyjemne i naturalne. Jeśli skojarzy to z zabawą, w czym pomoże dobry akcent lektora i odpowiednia intonacja, a także efekty dźwiękowe, to jest to połowa sukcesu. Słuchowisko to doskonała alternatywa dla bajek po angielsku, bo ograniczają ryzyko uzależnienia się od ekranów i elektroniki. Poza tym dzieci, które jeszcze nie umieją czytać, mogą się wiele nauczyć ze słuchanki, a nawet spędzać przy niej czas lub zasypiać.

Bajki do słuchania po angielsku – co jeszcze warto wiedzieć?
Jakie słuchowiska po angielsku to najlepszy wybór? Dużo zależy od tego co lubi dziecko. Jednak możesz postawić na klasyczne opowieści typu Królewna Śnieżka, Kubuś Puchatek lub inne znane baśnie i opowiadania. Dziecko na zasadzie skojarzeń może zbudować analogię do znanego opowiadania w ojczystym języku, a wtedy łatwiej będzie mu zrozumieć angielski. Jeśli będzie odsłuchiwać bajkę wiele razy, to z pewnością obce wyrażenia i słówka staną się coraz bardziej zrozumiałe. Dziecko może samodzielnie puszczać sobie bajkę do zasypiania lub do spędzania czasu samodzielnie i nie potrzebuje wtedy pomocy rodziców.

 

/artykuł sponsorowany/

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content