26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

Gmina Kozienice – wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. Głęboka termomodernizacja PSP nr 3 w Kozienicach

Popularne

Warto przeczytać

Projekt pn.: „Głęboka termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Kozienicach” to największa inwestycja realizowana na terenie gminy Kozienice z funduszy norweskich, której celem nadrzędnym jest zmniejszenie zapotrzebowania na energię, a tym samym zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych.

Podczas konferencji śródterminowej, zorganizowanej w Centrum Kulturalno-Artystycznymw Kozienicach, omówiony został postęp prac budowalnych na terenie PSP nr 3 w Kozienicach oraz przedstawione zostały korzyści wynikające z Norweskiego Mechanizmy Finansowego.

 

– Trwające obecnie prace na terenie szkoły są mocno zaawansowane – podkreślił Zastępca Burmistrza ds. Technicznych Mirosław Pułkowski – zakończone zostały prace instalacyjne, wykonano instalację centralnego ogrzewania oraz układ wentylacji, w całym budynku zakończono również montaż docieplenia stropów oraz wymieniono oświetlenie na energooszczędne oprawy LED.

– W najbliższym czasie Wykonawca rozpocznie prace w zakresie wymiany okien oraz montażu paneli fotowoltaicznych. Kontynuowane będą również prace nad termomodernizacją ścian zewnętrznych. Na koniec budynek zyska nową kolorystkę elewacji – dodał Burmistrz.

Istotna w projekcie jest rola edukacyjna. Bardzo aktywnie w realizację projektu włącza się partner z Norwegii – Pan Siergiej Fashewsky. Zebrana na konferencji młodzież mogła wysłuchać Jego prelekcji na temat efektywności energetycznej, znaczeniu ograniczenia emisji CO2 i związanych z tym dobrych praktykach w zakresie rozwiązań sprzyjających ochronie środowiska.

Podczas spotkania mowa była też o roli władz publicznych w promocji projektów w odniesieniu do działań związanych z oszczędzaniem energii i podnoszeniem efektywności energetycznej na poziomie lokalnym i regionalnym.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele samorządu Gminy Kozienice na czele z Zastępcą Burmistrza ds. Technicznych Panem Mirosławem Pułkowskim, radni Rady Miejskiej, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy oraz placówek oświatowych a także dyrekcja i uczniowie ze szkoły bezpośrednio objętej projektem.

źródło: Gmina Kozienice

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content