26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

[FOTORELACJA] VII Mistrzostwa Grupy Enea w Tenisie Stołowym już za nami. Gościem specjalnym był Tomasz Krzeszewski

Popularne

Warto przeczytać

Ponad 30 obecnych oraz emerytowanych pracowników Grupy Enea wzięło udział w VII Mistrzostwach Grupy Enea w Tenisie Stołowym. Najcenniejsze trofeum wywalczył grający na co dzień w KTS-ie Kozienice Jarosław Kozłowski.

Obecni oraz emerytowani pracownicy Grupy Enea wzięli udział w VII Mistrzostwach Grupy Enea w Tenisie Stołowym. Organizatorem turnieju był Kozienicki Klub Tenisa Stołowego natomiast sponsorem była Enea Wytwarzanie.

Uczestnicy sobotniego turnieju rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych: do 40 roku życia, powyżej 40 roku życia oraz w kategoriach ligowców i amatorów. W kategorii Ligowcy najlepszym zawodnikiem okazał się grający w KTS-ie Kozienice Jarosław Kozłowski, drugie miejsce na podium zajął Piotr Kołdyka, trzecie zaś Artur Moroz.

– Coraz więcej uczestników, coraz wyższy poziom, ale dla pracowników Enei Wytwarzanie to jest niesamowita frajda. Oni trenują, oni się spotykają, turniej jest takim zwieńczeniem całej pracy. To powoduje, że tutaj jest rywalizacja, tutaj jest adrenalina, a w pracy jest współpraca i to pracownicy bardzo się lubią dzięki temu. Jako firma jesteście taką firmą, która właśnie wspiera, aktywizuje swoich pracowników do tego, żeby mieli również swoje życie poza pracą – mówił podczas turnieju Jan Mazurkiewicz, wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych Enei Wytwarzanie

Sobotnie rozgrywki rozpoczęły się tuż po godzinie 10.00. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał pracownik Krzysztof Bomba, pracownik Enei Wytwarzanie oraz prezes KTS Kozienice Mariusz Kuryłek.  Tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięło 31 zawodników.

Organizatorzy sobotniego turnieju sprawili niespodziankę uczestnikom wydarzenia zapraszając trenera reprezentacji Polski w tenisie stołowym Tomasza Krzeszewskiego. Trener przyjechał do Kozienic wraz z Łukaszem Sokołowskim, mistrzem Europy juniorów sprzed dwóch lat.

– Myślę, że bardzo dużo liczba osób uprawia tenis stołowy, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Zdaje się, że pod względem uprawialności  tej dyscypliny, to jest to czwarta dyscyplina na świcie według wyliczeń. Oczywiście bardzo duża część tych osób trenuje w Azji, bo jest to dyscyplina szalenie popularna na tym kontynencie, natomiast w Polsce bardzo dużo osób trenuje, ale też bawi się tenisem stołowym. Nie wszyscy trenują profesjonalnie dwa razy dziennie, ale jest sporo osób, które bawią się trenując pięć razy w tygodniu, lub dwa razy w tygodniu – powiedział  trener reprezentacji Polski w tenisie stołowym Tomasz Krzeszewski

Najlepszym zawodnikiem w kategorii wiekowej do 40 lat okazał się Piotr Kołdyka, który pokonał w rywalizacji o pierwsze miejsce Przemka Nowaka, trzecie miejsce w tej kategorii zajął Jarosław Kozłowski.

W kategorii 40 plus na pierwszym miejscy znalazł się Bohdan Jędrzejwski, drugie miejsce przypadło Arturowi Moroz, trzecie zaś zajął Jarosław  Marchlewski.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Eneę Wytwarzanie, Enea S.A. KTS Kozienice i Polski Związek Tenisa Stołowego.

fot. Enea Wytwarzanie
fot. Enea Wytwarzanie
fot. Enea Wytwarzanie
fot. Enea Wytwarzanie
fot. Enea Wytwarzanie
fot. Enea Wytwarzanie
fot. Enea Wytwarzanie

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content