27,3 C
Kozienice
wtorek, 21 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Kozienice Sprint Cup 2024: Barbara Balcerzak i Tymoteusz Sawka Najlepsi wśród Młodych Pływaków

Popularne

Warto przeczytać

W niedzielę 12 maja w kozienickiej pływalni Delfin odbyły się zawody pływackie Kozienice Sprint Cup 2024, w których wzięło udział 200 młodych pływaków z całego kraju. Najlepszymi zawodnikami okazali się Barbara Balcerzak z SKP Delfin Kozienice oraz Tymoteusz Sawka z MKS Avia Świdnik.

Chętnych do wzięcia udziału w tej rywalizacji nie brakowało. O miano najlepszego pływaka w różnych kategoriach przystąpiło blisko 200 najmłodszych miłośników tej dyscypliny sportu.

Barbara Balcerzak, najlepsza zawodniczka wśród kobiet, zdobyła puchar prezesa Enei Wytwarzanie, który wręczył wiceprezes ds. pracowniczych Sławomir Zielony. Drugie miejsce na podium zdobyła Ryfka Maja z UKP Fala Kraśnik, trzecią najlepszą zawodniczką była zaś Burza Zuzanna z MKS Piaseczno.

Z kolei Tymoteusz Sawka, najlepszy zawodnik otrzymał puchar burmistrza gminy Kozienice, wręczony przez Jarosława Traczyka z urzędu miejskiego. Drugie miejsce zająć Pawlak Jan z UKS 8 Siedlce, trzecim zawodnikiem zawodów został Piątkiewicz Michał z UKS Aquator Kozienice. Te prestiżowe nagrody podkreślają ich wybitne osiągnięcia i zaangażowanie w sport.

Zawody Sprint Cup są dedykowane młodym pływakom w wieku od 8 do 18 lat i oferują szeroką gamę konkurencji. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 50 metrów w stylu motylkowym, grzbietowym, klasycznym oraz dowolnym, a także na 100 metrów stylem zmiennym. Dzięki takiej różnorodności konkurencji, zawody te przyciągają młodych sportowców o różnych specjalizacjach i poziomach umiejętności.

Impreza była objęta patronatem honorowym burmistrza Gminy Kozienice, sponsorem głównym była Enea Wytwarzanie, firma aktywnie wspierająca inicjatywy sportowe i rozwój młodych talentów.

– Zawody Kozienice Sprint Cup 2024 stanowią ważne wydarzenie w kalendarzu sportowym, dając młodym pływakom możliwość rywalizacji na wysokim poziomie oraz motywując ich do dalszego rozwoju. Sukces Barbary Balcerzak i Tymoteusza Sawki jest dowodem na to, że ciężka praca i determinacja przynoszą wymierne rezultaty, inspirując innych młodych sportowców do dążenia do swoich celów. – mogliśmy usłyszeć od jednego z uczestników turnieju

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content