26,9 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

[ZDJĘCIA] „Niesamowite wrażenie”. Takiego budynku i szkoły pozazdrości nam Europa

Popularne

Warto przeczytać

Już tylko trzy miesiące dzieli uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisku od rozpoczęcia nowego semestru w całkowicie nowym kompleksie szkolnym. Nowy budynek szkoły został wybudowany za niebagatelną kwotę blisko 120 milionów złotych i naprawdę robi duże wrażenie.

Szkoła w Garbatce-Letnisko działa pod auspicjami samorządu województwa mazowieckiego od stycznia 2018 roku. Obecnie uczniowie kształcą się w niewielkich budynkach, które są w bardzo złym stanie technicznym. Dlatego samorząd Mazowsza podjął decyzję o budowie nowej siedziby. W 2019 roku kupiono działkę o powierzchni ponad 3,1 ha pod budowę budynku. Na jej zakup władze Mazowsza przeznaczyły ponad 4,3 miliony złotych.

W roku 2021 rozpoczęła się budowa nowego kompleksu szkolnego, który już na prezentacjach robił wrażenie. Obecnie kończy się ostatni etap budowy, trwają ostatnie prace wykończeniowe, trwa wyposażanie pracowni, klas, podłączanie niezbędnych urządzeń warsztatowych. Wokół terenu trwają prace porządkowe.

– Przyszłość przed szkołą drzewną jest świetlana. Jak państwo wiecie, inwestycja za 120 milionów, najnowocześniejsza szkoła tego typu branżowa w Polsce będzie właśnie ulokowana jest ulokowana w Garbatce-letnisko. Nowa szkoła w zasadzie rzecz biorąc, do końca października będzie już skończona. Natomiast ona wymaga jeszcze pewnego rodzaju takich działań dotyczących choćby podłączenia wszystkich maszyn, sprawdzenia więc nie spiesząc się, myślę, że jeszcze te dwa miesiące damy sobie i od początku przyszłego roku szkolnego już młodzież przeprowadzi się do murów nowej szkoły. – mówi wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski

Robi wrażenie

W środę, wraz z wicedyrektor szkoły Elżbietą Cichawa-Grabowska, dyrektor techniczno-inwestycyjny, wicemarszałkiem Rafałem Rajkowskim nasza redakcja miała wyjątkową okazję poznania budynku szkoły. Choć prace dobiegają końca, to już dziś widać, że uczniowie będą mieli zapewniony najwyższy standard nauki, warunków dostosowanych do potrzeb w każdej sali lekcyjnej czy warsztatów. Cały kompleks został tak zaprojektowany, by w przypadku złej pogody uczeń przemieszczał się po szkole, bez wychodzenia z niej.

Nowa szkoła posiada pełnowymiarową halę sportową. Posiada również wyjątkową akustykę oraz rozsuwane trybuny.

Nowy kompleks szkolny składa się z czterech części – oświatowej, warsztatowej, hali sportowej z zapleczem oraz internatu. W nowym budynku zastosowane zostały nowoczesne i przyjazne środowisku technologie (OZE). Ponadto inwestycja obejmuje kompleksowe zagospodarowanie terenu, w tym między innymi drogi, chodniki, dojazdy, ale też zieleń i małą architekturę.

Jak wygląda nowa szkoła możecie obejrzeć na zdjęciach.

Dla uczniów i osób korzystających z części sportowej stworzona została przestrzeń fitnes.
Każdy z uczniów będzie posiadał swoją szafkę na ubrania.

Warsztaty szkolne zostały wyposażone w najnowsze maszyny i urządzenia. Hala warsztatów posiada również całkowicie odrębny system wentylacji.
W budynku szkoły znajduje się również internat. Pokoje 2-3 osobowe posiadają własną łazienkę oraz natrysk.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content