27,3 C
Kozienice
wtorek, 21 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[WIDEO/ ZDJĘCIA] Premier Mateusz Morawiecki na uroczystym Ogólnopolskim Zakończeniu roku szkolnego w Kozienicach

Popularne

Warto przeczytać

Premier Mateusz Morawiecki, minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek, posłowie ziemi radomskiej, samorządowcy, społeczność szkolna, rodzice i nauczyciele wspólnie pożegnali rok szkolny 2022/23. Uroczystość odbyła się w nowym budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kozienicach.

Premiera, ministra edukacji, posłów, wicemarszałka województwa mazowieckiego, zaproszonych gości powitał starosta kozienicki Krzysztof Wolski. Chwilę wcześniej, tuż przed uroczystością główną, odbyło się poświęcenie obiektu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kozienicach.

Jako pierwszy, głos zabrał Stanisław Karczewski, który w związku z kończącym się rokiem szkolnym, odczytał lista od marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Chwilę później głos zabrał premier RP Mateusz Morawiecki, który życzył wszystkim uczniom wyjątkowych wakacji.

– Kończy się rok szkolny dzisiaj wybrzmi albo już wybrzmiał ostatni dzwonek, życzę wam, waszym rodzicom dobrych, pięknych wakacji, odpocznijcie i wracajcie tutaj z uśmiechem na ustach, wracajcie, bo ta szkoła będzie się dobrze wami opiekować, jestem o tym przekonany. – mówił premier.

Szef rządu mówił również o równomiernych szansach dla wszystkich.

– Misją naszego rządu jest przede wszystkim tworzyć takie państwo, które będzie państwem dla wszystkich. We wszystkich aspektach życia. Tych, które wiążą się z kształcenie, poszukiwaniem ścieżek zawodowych, rozwojem każdego człowiek i również otwartego dla tych, których los potraktował gorzej niż nas. – dodał premier

Najdłuższe wakacje

W swoim wystąpieniu, minister edukacji Przemysław Czarnek podsumował mijający rok szkoły 2022/23. Minister mówił o wprowadzeniu nowych przedmiotów, rok szkolny, w którym ponad 350 tysięcy młodzieży w klasach pierwszych szkół średnich uczyło się historii najnowszej w ramach historii teraźniejszości, poszerzona została edukacja młodzieży o edukację przysposobienia obronnego, dla młodszych uczniów stworzone zostały laboratoria przyszłości. Minister Czarnek wspomniał również, że są to jedne z najdłuższych wakacji ostatnich lat.

– Macie prawie dwa i pół miesiąca wakacji. Odpoczywajcie, naładujcie akumulatory po ciężkiej pracy i wspaniałych wynikach w nauczaniu w roku szkolnym, który dzisiaj właśnie na skalę ogólnopolską kończymy dzisiaj w Kozienicach. – dodał minister

Na koniec oficjalnej części uroczystości zaprezentowali się uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kozienicach.  

 

Warto dodać, że Inauguracja budowy obiektu, w którym odbyły się dzisiejsze uroczystości, odbyła się 8 grudnia 2021 roku. Koszt budowy nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego to kwota ponad 25 mln zł. Ponad 16 mln zł to dotacja z rezerwy celowej budżetu Państwa, prawie 1 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a prawie 4 mln zł przekazał powiatowi Samorząd Województwa Mazowieckiego. Pozostała kwota to środki powiatu kozienickiego. 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content