-3,8 C
Kozienice
sobota, 2 grudnia, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

WFOŚiGW przekazuje kolejne środki finansowe dla jednostek OSP z terenu Gminy Głowaczów

Popularne

Warto przeczytać

W ramach projektu „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych – Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek OSP” straże z Ursynowa, Głowaczowa, Brzózy i Miejskiej Dąbrowy otrzymały środki finansowe w ramach dofinansowania w kwocie po 20.000,00 zł do zadania „Zakup sprzętu i wyposażenia służącego do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń”.

Za otrzymane dofinansowanie zakupione zostaną m.in.: hełmy strażackie, węże tłoczne, prądownice, specjalna odzież i obuwie strażackie, maszty oświetleniowe, detektory prądu, pilarki, drabiny przenośne.

Kolejne dofinansowania popłynęły do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy OSP Ursynów, OSP Brzóza i OSP Głowaczów. Dotację na zadanie z zakresu „Zapobiegania zagrożeniom środowiska i poważnym awariom oraz usuwania ich skutków” w kwocie po 15.000,00 zł Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze przeznaczą m.in. na zakup: motopompy pływającej, węży tłocznych, specjalnej odzieży i obuwia strażackiego.

– Jest to ogromne wsparcie bo w sumie blisko 140.000,00 na zakup sprzętu ratowniczo- gaśniczego. Zakupiony sprzęt wzmocni potencjał jednostek OSP, wpłynie na efektywność i komfort działań naszych straży pożarnych. W imieniu własnym chciałbym serdecznie podziękować Prezesowi WFOŚiGW w Warszawie panu Markowi Ryszce i Dyrektor WFOŚIGW oddział w Radomiu pani Elżbiecie Zasadzie za wspieranie OSP bardzo dobrymi i potrzebnymi programami, które zwiększają bezpieczeństwo na terenie naszej gminy – powiedział Wójt Gminy Hubert Czubaj.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content