27,3 C
Kozienice
wtorek, 21 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Piotr Kozłowski. Szanowni Mieszkańcy Gminy Kozienice

Popularne

Warto przeczytać

Burmistrz Gminy Kozienice kadencji 2018-2024 Piotr Kozłowski, tuż przed zaprzysiężeniem nowego burmistrza Mariusza Prawdy skierował prośbę o publikację swojego listu do mieszkańców gminy. List prezentujemy w całości poniżej.

Przez ostatnie 5 lat mieliśmy przyjemność i zaszczyt pracować na rzecz mieszkańców Gminy Kozienice. Wsłuchiwaliśmy się w Państwa oczekiwania i sukcesywnie je realizowaliśmy.

Rozwijaliśmy Gminę Kozienice z myślą o najmłodszych, młodzieży, seniorach i osobach w sile wieku, bo gmina powinna służyć wszystkim mieszkańcom. Skupiliśmy się na maksymalnym wykorzystaniu pozyskanych środków zewnętrznych z różnych źródeł: unijnych, rządowych, z sejmiku województwa czy nawet z funduszy norweskich. Przy galopującej inflacji nie mogliśmy sobie pozwolić na stagnację.  Dzięki temu nie cofnęliśmy się, tylko szliśmy do przodu pomimo pandemii i wojnie  w Ukrainie.

Wraz z radnymi Rady Miejskiej staraliśmy się wychodzić naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Wspólnie wykonaliśmy fantastyczną pracę i dobrze wykorzystaliśmy ten czas na rozwój naszej Małej Ojczyzny. Udało nam się pozyskać rekordową kwotę środków zewnętrznych, prawie 250 mln złotych. Zrealizowaliśmy ponad 220 inwestycji. Do najważniejszych zaliczamy w szczególności: budowę Parku Rekreacyjno – Sportowego, nowej siedziby przedszkola integracyjnego dla 125 dzieci, rozbudowę Żłobka Miejskiego, budowę pierwszego od 30 lat bloku komunalnego, budowę sal gimnastycznych przy PSP nr 3 i w Stanisławicach, utworzenie w Kozienicach Centrum Usług Społecznych, Domu Seniora, Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowej Wsi czy Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego w Kociołkach. Udało się przeprowadzić adaptację pomieszczeń Biblioteki Publicznej i wybudować dwa  Skateparki w Kozienicach i Świerżach Górnych. Inwestowaliśmy w zakup sprzętu  dla OSP w tym łodzi i 7 samochodów, w rozbudowę i modernizację remiz, zagospodarowanie terenów zielonych. Powstały nowe skwery i place zabaw, ponad 120 odcinków dróg, chodników i ścieżek rowerowych. W trakcie realizacji są dwie duże ponadregionalne inwestycje jak budowa mostu na Wiśle i połączenia kolejowego z Warszawą. Dzięki dobrej współpracy z GDDKIA udało się wyremontować drogi krajowe nr 48 i 79 biegnące przez naszą gminę. Realizowane są kolejne inwestycje, jak rewitalizacja Zespołu Pałacowo – Parkowego czy budowa nowej infrastruktury nad jeziorem.

W natłoku obowiązków, staraliśmy się znaleźć dla Was czas. Byliśmy z Wami na spotkaniach, naradach, wsłuchiwaliśmy się w Wasz głos i Wasze lokalne problemy. Wspólnie szukaliśmy najlepszych rozwiązań. Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się zrealizować wiele ważnych inwestycji dla lokalnych społeczności czy to na terenie poszczególnych sołectw, czy też osiedli, na terenie miasta. Wasze uwagi i wskazówki były dla mnie bardzo cenne przy podejmowaniu decyzji.

Swoją misje kończymy z dumą i poczuciem spełnienia. Zostawiamy nasza gminę  zadbaną i bezpieczną, gotową do dalszego rozkwitu. Wszystkim, którzy wspierali nas w tej samorządowej działalności składamy serdeczne podziękowania.

Naszym następcom życzymy owocnej pracy na rzecz zrównoważonego rozwoju Gminy Kozienice. 

Z wyrazami wdzięczności i szacunku

Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski

 I Zastępca Burmistrza Gminy Kozienice Dorota Stępień

 II Zastępca Burmistrza Gminy Kozienice Mirosław Pułkowski

 Przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach Rafał Sucherman

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content