-2,5 C
Kozienice
czwartek, 30 listopada, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] Za nami noc magii i ognia – Noc Świętojańska nad Jeziorem Kozienickim

Popularne

Warto przeczytać

Widowiskowy pokaz teatru ognia, świetny koncert Orkiestry Na Dużym Rowerze, wspólne tańce, wyplatanie i puszczanie wianków…. To była wyjątkowa, magiczna Noc Świętojańska nad Jeziorem Kozienickim. W sobotę 25 czerwca kozieniczanie mogli oddać się słowiańskim tradycjom.

Jeszcze przed godziną 20:00 wielu (nie tylko) najmłodszych pojawiło się nad brzegiem jeziora, by wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach i zabawach. Ogromnym powodzeniem cieszyło się wyplatanie wianków, zwłaszcza że czekała cała masa kwiatów i ziół, dzięki którym można było stworzyć niepowtarzalne kompozycje.

Wszystkich przybyłych powitała instruktor KDK Halina Koryńska, która zapowiedziała wyjątkowy występ gości sobotniej imprezy. Muzycy z Orkiestry Na Dużym Rowerze zainaugurowali Noc Świętojańską w wyjątkowy sposób. Panowie wjechali na teren Ośrodka Rekreacji i Turystyki KCRiS na swoim sześcioosobowym jednośladzie i po raz pierwszy zagrali dla kozienickiej widowni.

Dla każdego
 
Sobotni wieczór wypełniony był wieloma atrakcjami. Ciekawą ofertę członkowie grup artystycznych z Kozienickiego Domu Kultury. Wszyscy chętni mogli wraz z członkami Grupy Twórczej „Vena” spróbować swoich podczas warsztatów z malowania na plastrach drewna. Z kolei Maria Komsta z Grupy Poetyckiej „Erato” przybliżyła najmłodszym „Słowiańskie opowieści”. Po ich lekturze przyszła pora na krótki konkurs wiedzy. Pytania oczywiście dotyczyły przytoczonego tekstu.
 
 
Tradycyjne konkursy
 
Jak podczas każdej edycji imprezy, tak i tym razem nie zabrakło dwóch tradycyjnych konkursów – na najpiękniejszy wianek oraz strój, nawiązujący do tego święta. Oceny wianków i strojów dokonało jury, w skład którego weszli uczestnicy imprezy oraz główny specjalista ds. programowych KDK Aleksandra Sitnik.
 
Wybór był bardzo trudny, ale ostatecznie (łącznie w obu konkursach) nagrodzono sześć uczestniczek, a kolejne sześć uhonorowano wyróżnieniami. Chwilę potem przyszła pora na puszczanie wianków na wodę.
 
Wyjątkowy koncert
 
Kozienicka Noc Świętojańska kojarzy się ze świetnymi koncertami. Tak było i tym razem. W sobotę dla mieszkańców wystąpiła Orkiestra Na Dużym Rowerze. Zespół, tym razem już bez jednośladu, pojawił się na scenie nad jeziorem i dał kapitalne show. Muzyka Orkiestry wymyka się tradycyjnym ramom. Jest tu trochę popu, trochę folku, ale też piosenka aktorska, nutka ska i bluesa, jazzowe improwizacje, a na dodatek brzmienia z różnych kierunków Europy i świata. Wszystko to podane w bardzo energicznej mieszance, okraszonej satyrą i refleksją.
 
 
Orkiestra to stosunkowo młody projekt. Zespół został utworzony w 2021 roku, chociaż jego początki sięgają 2017 roku. W skład formacji wchodzą: Adrian Zasada – wokal, gitara akustyczna, kierownica, Jędrzej Rochecki – skrzypce, wokal, Maciej Drapiński – akordeon, wokal, Krzysztof Biernacki – klarnet, saksofon, wokal, Szymon Wiciński – kontrabas, wokal oraz Tomasz Stanny – instrumenty perkusyjne, wokal. Panowie są półfinalistami XIII edycji programu „Mam Talent!”. W naszym mieście grali zarówno autorskie utwory, jak i ciekawe aranżacje światowych hitów, porywając kozienicką publiczność do wspólnej zabawy.
 
Płomienny finał
 
Od wielu lat naszą imprezę wieńczą pokazy tańca z ogniem. Aktorzy z Teatru Ognia „AMATUM” zaprezentowali gorące widowisko użyciem najróżniejszych płomiennych gadżetów i rozpalili naszą publiczność do czerwoności. Było gorąco i klimatycznie!
Serdecznie zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
 
tekst:/KDK/K24/

 

 
 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content