20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice zaprasza na spotkanie z Edytą Jungowską

Popularne

Warto przeczytać

Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice zaprasza dzieci w wieku 5-10 lat (z opiekunami) na spotkanie z Edytą Jungowską. Aktorka zabierze dzieci w zaczarowany świat książek Astrid Lindgren, gdzie spotkają się z Lottą z ulicy Awanturników, Emilem ze Smalandii, czy rudowłosą Pippi.

Między czytanymi fragmentami dzieci będą udawać muchy, siłaczy, konie a nawet spróbują usłyszeć ciszę, wyczarują kurtynę teatralną i dowiedzą się, dlaczego Pippi nosiła zawsze za duże buty. A po spotkaniu będzie czas na autografy, zdjęcia i chwilę indywidualnej rozmowy.

Spotkanie odbędzie się 8 maja 2024 r. o godz. 17.00. w Bibliotece Publicznej Gminy Kozienice (ul. Jana Kochanowskiego 22)

UWAGA!

Udział  w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy tylko w Bibliotece Głównej osobiście lub tel. 48 614 25 54

Wydarzenie jest częścią realizowanego przez kozienicką bibliotekę projektu BLISKO pt. „Z biblioteką jak z obrazem- sztuka i tradycja” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 

Edyta Jungowska – aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, pełna energii i nieposkromionego temperamentu. Jest absolwentką PWST w Warszawie. Znana widzom z np. roli siostry Bożenki w serialu „Na dobre i na złe”.

Od początku kariery zajmuje się twórczością dziecięcą, jest lektorką literatury dziecięcej. Przez lata występowała w programie dla dzieci „Ala i As”, nagrała wiele piosenek i bajek dla dzieci. Najmłodsi uwielbiają ją między innymi za szaloną Brawurkę – jedną z trzech Atomówek. Jej głosem mówią także bohaterowie innych filmów animowanych, m.in.: „Toy Story”, „Kacper”, „Smerfy”, „Rodzina Adamsów”.

Pani Edyta zafascynowana twórczością Astrid Lindgren, postanowiła wydać najważniejsze dzieła szwedzkiej pisarki w formie książek do słuchania. W ten sposób w 2010 roku powstało z jej inicjatywy Wydawnictwo Jung-Off-Ska oraz serie audiobooków z przygodami Pippi, Dzieci z Bullerbyn, Karlssona z Dachu, Braci Lwie Serce, Emila ze Smalandii i innych.
Do tej pory na rynku ukazało się już ponad 40 tytułów Astrid Lindgren i pojawiają się kolejni znakomici autorzy i ich książki wydane w formie audiobooków, m.in. tytuły Ericha Kästnera, Hugh Loftinga, Mary Norton i Michaela Ende.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content