10,3 C
Kozienice
piątek, 1 marca, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Warsztaty rzeźbiarskie w Nadleśnictwie Kozienice

Popularne

Warto przeczytać

W dniach 24-30 września na polanie leśnej przy siedzibie Nadleśnictwa Kozienice odbędą się 2. Warsztaty Rzeźbiarskie pt. „Drewno – materiał doskonały”. Organizatorzy zapraszają grupy szkolne na prelekcje, podczas których będzie można podpatrywać pracę artystów.

W warsztatach weźmie udział trzech artystów rzeźbiarzy, którzy w drewnie dębowym wyrzeźbią dwumetrowej wielkości postacie św. Augustyna, św. Mikołaja i powstańca styczniowego. Będą pracować przez tydzień na polanie leśnej przy ścieżce dydaktycznej „Podgaje” w pobliżu siedziby nadleśnictwa przy ul. Partyzantów w Pionkach.

Nadleśnictwo Kozienice zaprasza grupy szkolne na prelekcje, podczas których uczniowie poznają różnorodne sposoby wykorzystania drewna, zapoznają się z technikami rzeźbienia w drewnie i będą mogli porozmawiać z artystami o ich pracy. Grupy należy zgłaszać telefonicznie w biurze Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach.

Pierwsze warsztaty odbyły się w czerwcu ubiegłego roku. Powstały wtedy trzy rzeźby: króla Władysława Jagiełły, leśnika i św. Ambrożego – patrona pszczelarzy. Zostały one potem ustawione w miejscach ważnych historycznie Nadleśnictwa Kozienice. Również rzeźby, które powstaną podczas tegorocznych warsztatów, znajdą swoje miejsce na terenie nadleśnictwa.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content