26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

Otwarte warsztaty literackie dla młodzieży i dorosłych w KDK

Popularne

Warto przeczytać

Przed nami kolejne otwarte warsztaty literackie dla młodzieży i dorosłych w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Zaplanowano je na sobotę, 10 lutego, od godz. 10.30, w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Zajęcia poprowadzi dziennikarz Paweł Podlipniak.

Zapisy na nieodpłatne warsztaty literackie, które weszły na stałe do oferty Kozienickiego Domu Kultury, potrwają do środy, 7 lutego.

– To zajęcia, z których chętnie korzystają nasi literaci z Grupy Poetyckiej „Erato”, ale spotkania te mają charakter otwarty i zapraszamy na nie każdego, kto chciałby rozwijać swój warsztat pisarski – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Otwarte warsztaty literackie dla młodzieży i dorosłych skierowane są zarówno do początkujących amatorów pisania poezji i prozy, jak i do tych bardziej doświadczonych twórców. Żeby wziąć w nich udział trzeba mieć co najmniej 16 lat i zapisać się na nie w punkcie informacji KDK. Można to zrobić telefonicznie dzwoniąc pod numer 48 611 07 50, mailowo: pit@dkkozienice.pl lub osobiście.

Podzieli się swoim doświadczeniem

Pierwsze w 2024 roku warsztaty literackie poprowadzi Paweł Podlipniak.

Z wykształcenia jest bizantynistą, z profesji nauczycielem języka angielskiego i dziennikarzem. Redaguje periodyk internetowy „Salon Literacki”. Na swoim koncie ma kilka tomików wierszy. Jest też laureatem ponad 100 najważniejszych ogólnopolskich konkursów poetyckich. Warto dodać, że Pana Pawła gościliśmy już u nas w listopadzie 2022 roku podczas 8. spotkania literackiego z cyklu „Witryna” – dodaje Elwira Kozłowska.

Przygotuj wiersz lub prozę

Uczestnicy warsztatów proszeni są o przygotowanie maksymalnie trzech własnych wierszy lub jednego krótkiego opowiadania, które zostaną poddane analizie w czasie spotkania. Utwory te należy przesłać do 7 lutego w formacie .pdf na adres: halina.korynska@dkkozienice.pl.

Organizatorami otwartych warsztatów literackich dla dzieci i młodzieży są Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content