-4,3 C
Kozienice
sobota, 2 grudnia, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Międzypokoleniowe spotkanie w „Pandzie”

Popularne

Warto przeczytać

20 września starosta kozienicki Krzysztof Wolski i wicestarosta Małgorzata Bebelska wzięli udział w niezwykłym spotkaniu z Powstańcami Warszawskimi, które odbyło się w Placówce Socjalizacyjnej PANDA w Kozienicach. Zostało one zorganizowane w ramach współpracy realizowanej przez Placówkę z warszawską Fundacją „Niezawodni”.

W wyjątkowej lekcji historii, oprócz wychowanków PANDY, Dyrektor Zofii Karaś i pracowników Placówki, wzięli także udział prezes Fundacji „Niezawodni” Michał Majewski, wiceprezes Anna Anuczak, wolontariusze opiekujący się Powstańcami, przedstawiciele Enea Wytwarzanie, panie z KGW „Nowoczesna Gospodyni” w Stanisławicach oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach. Pod kierunkiem nauczycielki historii Małgorzaty Kuśmierczyk-Balcerek, młodzież przedstawiła montaż słowno-muzyczny nawiązujący do wydarzeń z okresu Powstania Warszawskiego. Wiele emocji i wzruszeń wzbudziła rozmowa z Powstańcami, którzy w szczery i dosadny sposób opowiadali o tragicznych wydarzeniach sprzed lat.

Na zakończenie spotkania nadszedł czas na przekazanie podziękowań i upominków. Starostowie przekazali gościom publikacje „Wszystko zaczęło się w Kozienicach…”, opisującą życie i dzieło Sługi Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej.

– To niezwykłe spotkanie, które na pewno na długo zapisze się w sercach młodzieży, dla której walka o wolną Polskę znana jest tylko z kart książek do historii. Dziękujemy za tę lekcję – mówił Starosta Krzysztof Wolski.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content