26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

[FOTORELACJA] Olga Kuśnieruk zwyciężczynią XX Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka. Na scenie wystąpił kabaret „Chyba” oraz Dawid Kwiatkowski

Popularne

Warto przeczytać

Nagroda dziesięciu tysięcy złotych oraz pamiątkowa statuetka w Grand Prix XX Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka trafiła w ręce Olga Kuśnieruk z Krakowa. W sobotę, 26 sierpnia, na scenie w amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim wystąpili laureaci XX Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka, kabaret „Chyba” oraz gwiazda wieczoru Dawid Kwiatkowski.

Trzynaścioro wykonawców wzięło udział w Koncercie Finałowym jubileuszowego XX Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka, który odbył się w piątek, 25 sierpnia, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Konkurs był częścią XX Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka. Sześcioro wykonawców wywalczyło awans do Koncertu Galowego, który odbył się w sobotę w amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim.

Sobotnia część festiwalu rozpoczęła się punktualnie o godz. 19.00. Licznie przybyłą do amfiteatru publiczność przywitał, tradycyjnie już, Paweł Sztompke z Programu 1 Polskiego Radia. Popularny radiowiec od lat jest związany z naszym festiwalem. Przypomniał on pokrótce postać patrona festiwalu – Bogusława Klimczuka. Chwilę później, na scenie zaprezentował się znany kabaret „Chyba”.

Następnie przyszła pora na oficjalne otwarcie drugiego dnia festiwalu. Zaszczyt ten przypadł: wiceburmistrz Gminy Kozienice Dorocie Stępień, przedstawicielowi głównego sponsora festiwalu – Enei, czyli wiceprezesowi ds. Pracowniczych Enei Wytwarzanie Sławomirowi Zielonemu oraz staroście Powiatu Kozienickiego Krzysztofowi Wolskiemu.

Bardzo się cieszę, że jest tak ogrom ludzi, że przybyliście zobaczyć to wspaniałe wydarzenie. Wszystkim naszym uczestnikom, artystom życzę ogromnych wrażeń, powodzenia, aby te występy były wyjątkowe i takie jedyne, żeby byli z siebie dumni. Oczywiście wszystkim życzę wygranej. A Państwu życzę wspaniałego odbioru, celebracji dzisiejszego wieczoru i mam nadzieję, że będziecie do nas wracać – powitała wszystkich wiceburmistrz Kozienic Dorota Stępień

– Myślę, że ten kabaret, który wystąpił przed chwilą wprawił wszystkich w bardzo dobrą atmosferę, dlatego też, myślę że z przyjemnością kolejne chwile, które tu będziemy wspólnie spędzali, będziemy mieli możliwość cieszyć się również i pogratulować wszystkim, którzy tutaj będą występowali. Myślę, że wygrają ci najlepsi, także gratuluję serdecznie tym, którzy tutaj wystąpią. Natomiast życzę miłej zabawy wcześniej dzisiejszego wieczoru. – dodał starosta kozienicki Krzysztof Wolski

– W imieniu Zarządu Enei Wytwarzanie zapraszam na festiwal i na następny – za tydzień – „Dni Energetyka” i „Pożegnanie Lata”, które razem z miastem organizujemy więc, co tydzień imprezka. Zapraszam wszystkich i udanej zabawy – zachęcił do udziału w zbliżających się wydarzeniach

Następnym punktem programu był krótki koncert ku czci patrona w wykonaniu zespołu festiwalowego. Tuż po nim odbył się Koncert Galowy XX Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka, czyli występ najlepszych wokalistów tegorocznej edycji, połączony z wręczeniem nagród. W tym roku do Koncertu Galowego zakwalifikowali się: Aleksandra Kiljanek (Szydłowiec), Natalia Kosmowska (Opatkowice, gm. Puławy), Stanisław Kukulski (Warszawa), Olga Kuśnieruk (Kraków), Julia Rańda (Warszawa) oraz Filip Rychcik (Zakroczym).

Ich występy oceniała komisja konkursowa, w składzie: Marek Klimczuk – przewodniczący jury, syn kompozytora, reżyser dubbingu, muzyk i aranżer; Piotr Gogol – muzyk, wokalista, trener wokalny, lektor, aktor dubbingowy, autor opracowań muzycznych i aranżacji wokalnych, kompozytor; Dariusz Szewc – z zawodu energetyk, z zamiłowania muzyk wywodzący się z Kozienic; działacz kulturalny i społeczny, wokalista i gitarzysta, związany z lokalnymi formacjami „Power Blues 40+” oraz „Stare Konie oraz Elwira Kozłowska – sekretarz jury (bez prawa głosu), z zawodu ekonomista, specjalista ds. public relations, manager kultury, z festiwalem związana od 2003 roku, a od 2010 roku jego dyrektor.

Wyśpiewali sukces

W końcu przyszła pora na długo oczekiwany moment i ogłoszenie wyników konkursu. Werdykt jury odczytała jego sekretarz – Elwira Kozłowska. Grand Prix Festiwalu wywalczyła Olga Kuśnieruk z Krakowa, która oczarowała jurorów wykonaniem piosenki „Stan pogody”. Oprócz festiwalowej statuetki, otrzymała czek na 10 tys. zł.

I miejsce i nagrodę w wysokości 5 tys. zł otrzymał Filip Rychcik (Zakroczym). Tuż za nią uplasowała się Natalia Kosmowska z Opatkowic (nagroda 4 tys. zł), a podium domknęła Julia Rańda (Warszawa) i czek na kwotę 3 tys. zł.

Wyróżnienie pozaregulaminowe ufundowane przez starostę powiatu kozienickiego Krzysztofa Wolskiego oraz czek na kwotę 1500zł otrzymał Stanisław Kukulski z Warszawy. Nagrodę burmistrza Piotra Kozłowskiego w wysokości 2 tysięcy złotych otrzymała Aleksandra Kiljanek z Szydłowca.

Nagrodę specjalną w wysokości 9 tysięcy złotych prezesa Enei Wytwarzanie otrzymała za najbardziej energetyczny występ Natalia Kosmowska (Opatkowice, gm. Puławy).

Zwieńczeniem festiwalu był koncert gwiazdy wieczoru Dawida Kwiatkowskiego, piosenkarza, autor tekstów, kompozytora i osobowość telewizyjna. Dawid karierę muzyczną zaczynał w zespole Two of Us. Wydał siedem solowych albumów studyjnych: 9893, 9893 Akustycznie, Pop & Roll, Element trzeci, Countdown, 13 grzechów niczyich i Dawid Kwiatkowski.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content