26,9 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

Ślubowanie klas pierwszych w PSP w Głowaczowie

Popularne

Warto przeczytać

W życiu każdego człowieka są ważne i mniej ważne chwile. Dzieci z klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej w Głowaczowie 25 października 2023r. miały jedną z najważniejszych chwil w życiu ucznia,właśnie tego dnia stali się prawowitymi uczniami szkoły.

Uczniowie w pięknych strojach galowych, przygotowani przez wychowawców p. Mariolę Szczypiór i Irenę Majewską zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wspaniałym występem udowodnili, że są gotowi do sumiennej nauki w szkole. W obecności wszystkich zgromadzonych, dzieci odważnie złożyły ślubowanie na sztandar szkoły.

Ślubowanie złożyli także rodzice przyrzekając, że wspierać będą swoje dzieci w wykonywaniu obowiązków szkolnych oraz cenić w nich otwartość, której nam tak często brakuje. Kolejnym ważnym wydarzeniem dla pierwszoklasistów było pasowanie na ucznia, którego dokonały pani dyrektor Monika Kłos.

Tę ważną i niezwykłą chwilę przeżywały z pierwszakami osoby, które swoją obecnością dodały uroczystości blasku i powagi: wójt Gminy Głowaczów Hubert Czubaj, starosta powiatu kozienickiego Krzysztof Wolski, dyrektor publicznego przedszkola Grażyna Krupa, dyrektor gminnego żłobka Katarzyna Krzysztoszek, kierownik gminnej biblioteki Małgorzata Skierniewka, przewodniczący Rady Rodziców Arkadiusz Czarnecki, uczniowie klas 0 – III, nauczyciele i niezwykle przejęci rodzice.

Po złożeniu życzeń wielu sukcesów w nauce i uśmiechu, na co dzień, uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od zaproszonych gości. Po wykonaniu zdjęć uczniowie wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content