26,9 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

Nauka przez zabawę

Popularne

Warto przeczytać

Kilkuset uczniów kozienickich szkół bawiło się i uczyło w czwartek 14 września 2023 roku na pikniku „Z nami bezpiecznie i ekologicznie nad wodą”.

Organizatorem wydarzenia był Jacht Klub Policjantów Wodnych „Galar”, partnerem Enea Wytwarzanie. W wydarzenie zaangażowały się także Gmina Kozienice, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach oraz Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

„Z nami bezpiecznie i ekologicznie nad Wodą” to projekt edukacyjny dedykowany bardzo szerokiej grupie społecznej, w tym dzieciom i młodzieży. Niedawno organizatorzy przeprowadzili piknik pod tą nazwą w Zegrzu, teraz pojawili się nad kozienickim jeziorem, korzystając z gościnności Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu.

W czwartek pojawiły się tam stoiska Jacht Klubu Policjantów Wodnych „Galar”, Enei Wytwarzanie, radomskiej i kozienickiej policji i straży pożarnej, na których poprzez zabawę promowano bezpieczne zachowania i ekologię. Uczniowie kozienickich szkół brali udział w licznych konkursach, poznawali sprzęt służący do ratownictwa na wodzie, znaki wodne, uczyli się również wiązać węzły. Prezentowane były broszury, komiks o tematyce ekologicznej i bezpieczeństwie na wodzie, plansze informacyjne, znaki nawigacyjne oraz przepisy żeglugowe. Na stoisku Enei Wytwarzanie można było rozwiązywać łamigłówki, których tematyką było pozyskiwanie i oszczędzanie energii elektrycznej.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy ratownictwa przedmedycznego połączone z praktycznymi ćwiczeniami. Nagrodami w aktywnościach były liczne upominki, uczniowie chętnie się także fotografowali i co najważniejsze – świetnie bawili. Z takiej formy edukacji skorzystało kilkaset osób.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content