20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

Gratka dla miłośników pisania. Kozienicki Dom Kultury zaprasza na warsztaty literackie

Popularne

Warto przeczytać

Przed nami kolejna edycja jednodniowych, otwartych warsztatów literackich w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Te odbędą się w sobotę, 16 września, o godz. 10.30, w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Zajęcia poprowadzi prof. Arkadiusz Bagłajewski.

– Otwarte warsztaty literackie to jedno z naszych cyklicznych działań, skierowanych do wszystkich miłośników słowa pisanego, osób piszących zarówno prozę, jak i poezję, niezależnie od poziomu ich zaawansowania. To dobra okazja, aby po raz pierwszy omówić swoje teksty z profesjonalistami, ale też żeby nieustannie rozwijać swój warsztat, nawet jeśli ma się już pewien dorobek literacki – wyjaśnia Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Zajęcia skierowane są do młodzieży powyżej 16. roku życia oraz osób dorosłych. Każdy uczestnik powinien przynieść trzy swoje wiersze (różnorodne stylistycznie i tematycznie) lub jedno opowiadanie. Dodatkowo teksty do analizy należy wysłać do 13 września w formacie .pdf na adres halina.korynska@dkkozienice.pl.

Kolejne spotkanie z profesorem

Do prowadzenia warsztatów Kozienicki Dom Kultury zaprasza wysokiej klasy specjalistów z zakresu literatury.

Organizując poszczególne edycje warsztatów, dbamy o to, by prowadzili je profesjonaliści. Do współpracy zapraszamy uznanych poetów i prozaików, krytyków literackich, redaktorów czy wykładowców. Po raz kolejny naszym gościem będzie profesor Arkadiusz Bagłajewski, który to prowadził dwie poprzednie edycje warsztatów. Stali bywalcy będą mogli zatem omówić postępy, jakie poczynili w ciągu minionego roku, a nowi uczestnicy posłuchać rad wspaniałego specjalisty – dodaje Elwira Kozłowska.

Prof. dr hab. Arkadiusz Bagłajewski jest pracownikiem Instytutu Filologii Polskiej UMCS, którego był dyrektorem w latach 2015-2019; od 2019 r. jest kierownikiem Katedry Historii Literatury Polskiej. Należy również do Komitetu Nauk o Literaturze PAN. Zajmuje się romantyzmem i współczesnością. Jest autorem 5 książek; opublikował blisko 300 artykułów, szkiców i recenzji w czołowych czasopismach naukowych i literackich. Był redaktorem kwartalnika literackiego „Kresy” przez cały czas istnienia pisma (1989-2010), zaś w latach 1995-2010 redaktorem naczelnym.

Zapisz się

Udział w warsztatach jest nieodpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzone są do 13 września, do godz. 20.00 lub do wyczerpania limitu miejsc osobiście w punkcie informacji KDK lub internetowo przez „Strefę Zajęć” pod adresem: www.strefazajec.pl/company/DK-Kozienice-id793.html

Szczegółowe informacje w punkcie informacji KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym, pod nr tel. 48 611 07 50, e-mail: pit@dkkozienice.pl. Na wydarzenie zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content