20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

Edukacyjna altana na terenie OPP „Ogród Jordanowski” w Kozienicach!

Popularne

Warto przeczytać

Gmina Kozienice jest jednym z laureatów V edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Z pomocą dofinansowania przyznanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne w wysokości 20 tyś. zł, na terenie Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach powstała altana edukacyjna wraz z wyposażeniem w postaci stolików i ław.

Niewątpliwie, altana stanowi kompleksowe dopełnienie infrastruktury znajdującej się dotychczas na terenie OPP „Ogród Jordanowski” w Kozienicach. Jest to drewniana altana edukacyjna, utrzymana w pięknej stylizacji, którą już można podziwiać w jesiennej odsłonie „Ogrodu Jordanowskiego”.

Celem przedsięwzięcia jest rozwój wspólnej przestrzeni publicznej z myślą o społeczności lokalnej, jak również rozwój nowych form zajęć. Altana edukacyjna umożliwi prowadzenie warsztatów plenerowych z grupami zorganizowanymi i z całymi rodzinami oraz wpłynie na promowanie aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Stanowi bowiem doskonałe miejsce do gier, zabaw stolikowych czy działań sensorycznych. Z pewnością, działania prowadzone w oparciu o nową infrastrukturę utwierdzą przekonanie, że plac zabaw może mieć walory twórcze, a Polskie Sieci Elektroenergetyczne dotują wyjątkowe projekty ukierunkowane na wspieranie społeczności lokalnej.

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolice.

W pięciu edycjach programu, PSE przyznały ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze są dostępne na stronach internetowych https://wzmocnijotoczenie.pl, https://www.energetycznykompas.pl.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content