26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

Popularne

Warto przeczytać

Gmina Kozienice serdecznie zaprasza na czwarte spotkanie z cyklu warsztatów i wykładów motywacyjnych, w ramach projektu „Kobiety Kobietom”. Inauguracja nowego sezonu odbędzie się w dniu 14 września 2023 r. (czwartek) o godz. 18.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Partnerem cyklu jest Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

W programie:

    • „Jak – bez wyrzutów sumienia – łączyć w życiu różne role i obszary: praca, pasja, rodzicielstwo, zdrowy egoizm” – Beata Sadowska
    • „Jak przetrwać kryzys i wyjść z niego silniejszym?” + unikalny mini recital muzyczny – Monika Kuszyńska

Bilety* w cenie 25 zł do nabycia w kasach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zlokalizowanych w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach (ul. Warszawska 29) oraz w zakładce KUP BILET na stronie www.dkkozienice.pl od dnia 2 września 2023 r. (sobota).

* Przy zakupie w kasach KDK dla posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca (ze statusem Dużej Rodziny)” stosuje się rabat 25%, zaś dla posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca” rabat 10%. Zachęcamy do wyrabiania „Kozienickiej Karty Mieszkańca”, szczegóły na stronie: karta.kozienice.pl/.

Kolejne spotkania w ramach cyklu „Kobiety Kobietom”
odbędą się w dniach:
12 października 2023 r.
9 listopada 2023 r.

Cykl „Kobiety Kobietom”

„Kobiety Kobietom” to pierwszy tego typu cykl wydarzeń w regionie, który zainicjowany został w marcu 2022 r. Sztandarową częścią projektu są warsztaty motywacyjne skierowane do kobiet mieszkających na terenie Gminy Kozienice. Ich celem jest podniesienie samoświadomości i poczucia wartości kobiet mieszkających w Gminie Kozienice. Wychodząc naprzeciw postępującym we współczesnym świecie szybkim zmianom społeczno-ekonomicznym, organizatorzy chcą umożliwić mieszkankom Gminy Kozienice nabycie miękkich umiejętności, które pozwolą im z powodzeniem realizować swoje pasje i plany zawodowe. W tym celu do udziału w projekcie „Kobiety Kobietom” zapraszani są czołowi psychologowie społeczni, motywatorzy i mówcy biznesowi.


BEATA SADOWSKA

Na każdym kroku promuje zdrowy tryb życia. Nie chodzi, tylko biega, bo – jak mówi – z szybkim tempem jest jej po drodze. Jej ulubiony kolor to zielony – na talerzu i wokół siebie. Od niedawna jest mamą i przyznaje, że to jak na razie najpiękniejsza przygoda jej życia.

Studiowała politykę społeczną na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarstwo w Warsaw Journalism Center oraz kursy dziennikarskie w Agencji Reutera i Voice of America.

Pracę w mediach rozpoczęła w wieku 19 lat w Radio Kolor, następnie przez dwa i pół roku mieszkała w Londynie, gdzie prowadziła listę przebojów Pepsi Chart dla TVN. W TVN Style mogliśmy oglądać z jej udziałem programy Miasto kobiet i Pałac Kultury. Razem z Marcinem Prokopem tworzyła program MTV Select w MTV Polska. Pracowała w TVP2, gdzie prowadziła między innymi: Pytanie na śniadanie, Ona i On – wojna płci, Supertalent i Hit Generator. Przez kilka lat była gospodynią transmitowanych w Dwójce wakacyjnych tras koncertowych z cyklu Hity Na Czasie. Prowadziła też Sopot Hit Festiwal. Prowadziła program Zoom na miasto w Polsat Cafe oraz talk-show Prywatna historia kina w Stopklatka TV. Jako dziennikarka prasowa współpracowała z dwutygodnikiem Viva!, pełniła też rolę redaktor naczelnej magazynu Dbam o zdrowie. Radiowo związana z Zetką (wcześniej również ZET Chilli). Beata jest też współzałożycielką platformy wellbeingowej Mentalist.pl.

MONIKA KUSZYŃSKA

Monika Kuszyńska, wokalistka i autorka tekstów, z wykształcenia muzykoterapeutka. Była solistka zespołu Varius Manx, z którym nagrała cztery albumy.

Jej świetnie rozwijającą się karierę przerwał w 2006 roku dramatyczny w skutkach wypadek samochodowy, w wyniku którego wylądowała na wózku inwalidzkim. Jak sama mówi, w tamtym momencie skończyło się jej pierwsze życie. Jednak dzięki determinacji, walce oraz niezłomnemu dążeniu do celu, udało jej się odbudować swój świat na nowo i osiągnąć kolejne, duże sukcesy, udowadniając, że nie ma rzeczy niemożliwych, a jedyne ograniczenia kryją się w naszych głowach.  

W 2012 roku wzięła udział w telewizyjnym muzycznym show pt. Bitwa na głosy. W tym samym roku wystąpiła na festiwalu w Opolu i wydała debiutancki solowy album Ocalona. W 2015 roku reprezentowała Polskę na 80-tym Konkursie Eurowizji w Wiedniu, jako pierwsza w historii artystka na wózku. W tym samym roku otrzymała opolską Superjedynkę dla artysty bez granic oraz wydała autobiograficzną książkę Drugie życie.

Oprócz licznych koncertów i przedsięwzięć muzycznych, Monika angażuje się w działalność charytatywną, za którą jest wielokrotnie nagradzana. Między innymi, w 2013 roku Złotym Krzyżem Zasługi, nadanym przez Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego czy Medalem św. Brata Alberta w 2016 roku.

Podczas swoich wystąpień, Monika inspiruje publiczność pozytywną energią i napełnia motywacją do osiągania postawionych sobie celów, niezależnie od trudności piętrzących się na drodze.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content