7,2 C
Kozienice
piątek, 1 marca, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

161. Rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Jak co roku w Gminie Gniewoszów uczczono pamięć o tych wydarzeniach

Popularne

Warto przeczytać

161  lat temu, 22 stycznia 1863 roku wybuchło  powstanie styczniowe.  Było ono największym zrywem narodowym, na który złożyło się ponad 1200 bitew i potyczek. Wzięło w nich udział ponad 200 tysięcy powstańców skupionych w licznych oddziałach. Jak co roku w Gminie Gniewoszów uczczono pamięć o tych wydarzeniach.

W poniedziałek 22 stycznia Marcin Gac wójt Gminy Gniewoszów, Maciej Baran przewodniczący Rady Gminy wraz z przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich w Borku „NASZ BOREK”, Koła Gospodyń Wiejskich w Oleksowie oraz Stowarzyszenia „Lepsza Gmina Gmina Gniewoszów” złożyli kwiaty i znicze w kwaterze powstańców na cmentarzu parafialnym w Oleksowie.

Następnie delegacja władz gminnych oraz pozostałych organizacji udała się do Wysokiego Koła pod pomnik ks. Józefa Szczepańskiego, by tam również złożyć kwiaty i znicze. Z modlitwą w intencji wszystkich walczących o wolność,  a szczególnie uczestników powstania styczniowego włączył się ks. Artur Piasek proboszcz parafii NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole.

Nie zapomniano także o bohaterze powstania styczniowego Władysławie Boguskim, składając kwiaty i znicze na jego mogile.

W obchody 161. Rocznicy wybuchu powstania styczniowego włączyli się również przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich w Sarnowie „Sarenki” składając znicze w hołdzie bohaterom w niedzielę 21.01.2024r. na cmentarzu w Oleksowie oraz pod pomnikiem ks. Józefa Szczepańskiego w Wysokim Kole.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content