18,9 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

Sprawdzali swoje umiejętności na strzelnicy w Laskach. Za nami Okręgowe Zawody Strzeleckie Służby Więziennej Okręgu Lubelskiego 2023

Popularne

Warto przeczytać

1 września 2023 roku na strzelnicy Fundacji Wsparcia Reduta w miejscowości Laski koło Pionek, odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie.

Zawody zostały zorganizowane przez Zakład Karny w Żytkowicach pod patronatem Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie. W dniu 1 września 2023 roku około godziny 10:00 na strzelnicy Fundacji Wsparcia Reduta w miejscowości Laski koło Pionek, stawiło się 40 zawodników z 10 jednostek penitencjarnych okręgu lubelskiego wraz z zaproszonymi gośćmi. Zawody rozpoczęły się powitaniem przybyłych przez Dyrektora Zakładu Karnego w Żytkowicach mjr Roberta Wilczyńskiego oraz Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej ppłk Piotra Burak.

Celem zawodów była popularyzacja strzelectwa i zachęcenie do podnoszenia swoich umiejętności w tym zakresie również wśród zaproszonych gości, którzy mieli okazje również sprawdzić swoje predyspozycje strzeleckie w posługiwaniu się różnego rodzaju bronią.

Podczas trwania zawodów rozegrano trzy konkurencje strzeleckie, których wyniki uwzględniano w klasyfikacji drużynowej, klasyfikacji indywidualnej kobiet oraz klasyfikacji indywidualnej mężczyzn. Uczestnicy zmagali się pomiędzy sobą w strzelaniach dokładnych oraz dynamicznych, strzelając z 9 mm pistoletu P-99 Walther oraz 9 mm pistoletu maszynowego wz.06. O kolejności miejsc zajętych przez poszczególne drużyny oraz indywidualnie przez zawodników i zawodniczki decydowała suma punktów uzyskanych we wszystkich konkurencjach strzeleckich.

Najlepsza drużyna:
1. ZK Zamość
2. ZK Żytkowice
3. ZK Hrubieszów


Zwycięzców konkurencji zespołowych i indywidualnych nagrodzono pucharami, ktore wręczył Dyrektor Okręgowy Służby Więzuennej w Lublinie ppłk Piotr Burak, Dyrektor Zakałdu Karnego w Żytkowicach mjr Robert Wilczyński oraz Starosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof Wolski. W tym roku nagrodą główną dla zwycięzców Okręgowych Zawodów Strzeleckich w kategorii najlepsza drużyna był puchar ufundowany przez płk Janusz Chwiejczak sekretarz Zarządu Głównego LOK. Podczas strzelań zachowane zostały zasady bezpiecznego posługiwania się bronią. Rywalizacja toczyła się w sportowej, miłej atmosferze.

Tegoroczne zawody dały możliwość sprawdzenia, porównania i doskonalenia umiejętności strzeleckich kadry Służby Więziennej Okręgu Lubelskiego. Innymi ważnymi aspektami zorganizowanych zawodów były wzajemna wymiana doświadczeń oraz nawiązanie nowych i zacieśnianie zawiązanych już wcześniej znajomości pomiędzy uczestnikami zawodów.

 

 

 

Teskt oraz zdjęcia kpt. Paweł Wójcik

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content