27,3 C
Kozienice
wtorek, 21 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Prestiżowa nagroda trafia do Kozienic

Popularne

Warto przeczytać

Działania Samorządu Gminy Kozienice po raz kolejny zostały dostrzeżone na arenie ogólnopolskiej. Gminie przyznano prestiżowy tytuł „Symbolu Zrównoważonego Rozwoju”. Uroczysta Gala Finałowa XIII. edycji Programu Symbol odbyła się w czwartek, 16 listopada br., w Katowicach.

Nagrodę z rąk Jakuba Lisieckiego – przewodniczącego Kapituły Programu „Symbol”, dyrektora zarządzającego PubliCity Media Group odebrał Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski.

– Osiągnięcie wysokiej jakości życia lokalnej społeczności wymaga od jednostek samorządu terytorialnego wspierania harmonijnego rozwoju we wszystkich dziedzinach życia człowieka. W przypadku gmin miejsko-wiejskich, a taką gminą są Kozienice, ważne jest by impuls rozwojowy obecny był równocześnie i w mieście i na terenach wiejskich – komentuje burmistrz Piotr Kozłowski i dodaje – Przyznana, przez niezależnych ekspertów, nagroda dowodzi, że tak działamy. Ten tytuł jest sukcesem zbiorowym. Odpowiedzialne zarządzanie polega na tym, aby mieć własną wizję rozwoju, ale należy też konsultować się z mieszkańcami oraz ich publicznymi przedstawicielami, tj. sołtysami, przewodniczącymi komitetów osiedlowych i wreszcie radnymi. Rozwój naszej gminy nie byłby możliwy bez lokalnej zgody. Jestem dumny z tego co osiągnęliśmy, z przedsięwzięć które realizujemy. Wszystkim angażującym się w sprawy gminy serdecznie dziękuję. 

Program Symbol realizowany jest już od trzynastu lat. Co roku nagradzane są najlepsze samorządy, spółki komunalne, spółdzielnie, szpitale, firmy i przedsiębiorstwa. Doceniani są ci, których działania charakteryzują się najwyższą jakością zarządzania, innowacyjnością, sprawnością w pozyskiwaniu i dysponowaniu środkami zewnętrznymi, dbałością o ekologię, ale nade wszystko przyświeca im szeroko pojęte dobro mieszkańców.

Laureatów w Programie „Symbol” wyłania Kapituła Symbolu. Jest to grono specjalistów, m.in. Monitora Rynkowego, tj. dodatku do Gazety Prawnej, Pulsu Biznesu oraz Monitora Biznesu, czyli dodatku do Rzeczpospolitej, a także innych ekspertów w swoich dziedzinach. Ich ogromna świadomość rynku oraz doświadczenie biznesowe i medialne sprawiają, że Symbol plasuje się wśród najbardziej prestiżowych nagród w Polsce.

– Kapituła nagrodziła Gminę Kozienice po raz trzeci. W ostatnich latach otrzymaliśmy tytuły Symbolu Polskiej Samorządności i Symbolu Inwestycji. Tegoroczny tytuł Symbolu Zrównoważonego Rozwoju niejako zamyka obecną, samorządową kadencję. Uważam, że ta nagroda jest świadectwem naszej pracy jako samorządowców, dla naszej gminy świadectwem wiarygodności jako partnera dla biznesu oraz obietnicą dobrego miejsca do życia i rozwoju dla całych rodzin – komentuje zdobyte wyróżnienie burmistrz Piotr Kozłowski.

 

źródło: Gmina Kozienice

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content