26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

[FOTORELACJA] Piłkarskie „Mikołajki z Eneą” już za nami. Champion Pionki oraz Zwolenianka Zwoleń z pierwszym miejscem na podium

Popularne

Warto przeczytać

Jedenaście drużyn, dwa roczniki, zdrowa sportowa rywalizacja. Przez dwa dni gmina hala sportowa w Garbatce-Letnisko stała się miejscem gry Fair Play i dobrej zabawy.  Młodzi sportowcy z okolicznych gmin wzięli udział w Mikołajkach z Eneą.

Dwa dni trwały sportowe zmagania w piłce nożnej drużyn z rocznika 2013 oraz 2014. O miano najlepszej drużyny w „Mikołajkach z Eneą” rywalizowały zespoły z Garbatki-Letnisko, Pionek, Zwolenia, Kozienic, oraz Dęblina . Turniej odbył się w Gminnej Hali Sportowej w Garbatce-Letnisko, którego oficjalnego otwarcia dokonała prezes LKS Plon Garbatka-Letnisko, Małgorzata Kulińska. Podczas inauguracji głos zabrała również wiceprezes Enei ds. pracowniczych Sławomir Zielony

– Jest mi niezmiernie miło być z wami na dziecięcym turnieju piłki nożnej „Mikołajki z Eneą”. To niezwykła okazja, abyście mogli pokazać swoje umiejętności sportowe i spędzić razem fantastyczny czas. W Enei wierzymy w znaczenie aktywności fizycznej i wspierania młodych talentów. Dlatego jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia. Sport nie tylko rozwija zdrowie, ale także uczy pracy w zespole, wytrwałości – wartości, które są niezwykłe istotne nie tylko na boisku, ale również w życiu codziennym. – mówił podczas otwarcia turnieju wiceprezes Enei Sławomir Zielony

Wójt Gminy Garbatka-Letnisko życząc wszystkim sportowej rywalizacji i gry fair-play. – Bardzo się cieszę, że to kolejna edycja tego turnieju piłkarskiego. Cieszę się, że młode drużyny z okolicznych miejscowości mogą się spotkać w Garbatce i wykazać się duchem sportowej rywalizacji i mam nadzieję, że wszyscy się świetnie przy bawili. – dodała wójt

W sobotnio-niedzielnych zawodach nie liczył się końcowy wynik – najważniejsza była wspaniała zabawa i uśmiech na twarzach najmłodszych. Zespoły oraz ich zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz medale.

W pierwszym dniu rozgrywek najlepszą drużyną rocznika 2013 okazała się ekipa z Championa z Pionek. Drugie miejsce na podium zajęła drużyna ze Zwolenia, trzecie zaś zawodnicy z Garbatki. Kolejne miejsca zajęły ekipy: Champion Pionki II oraz Energia Kozienice. Tytuł najlepszego strzelca sobotnich zawodów otrzymał Fabian Gregorczyk, najlepszego bramkarza Marcel Jasik, natomiast tytuł zawodnika turnieju, otrzymał Antoni Miękus.

Gościem specjalnym turnieju był Mariusz Ujazda, wielokrotny reprezentant Polski w piłce ulicznej

Dekoracji zawodników, wręczenia pamiątkowych medali, pucharów oraz drobnych upominków dokonała wójt gminy Garbatka-Letnisko, Teresa Fryszkiewicz, prezes LKS Plon Garbatka-Letnisko, Małgorzata Kulińska wiceprezes klubu Adrianna Roszak oraz Sławomir Zielony wiceprezes Enei.

Drugi dzień piłkarskich zmagań należał już do rocznika 2014. Podobnie jak w sobotę drużyny rozegrały turniej grając w systemie każdy z każdym. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Zwolenianka Zwoleń, która w meczu finałowym pokonała ekipę z Pionek Champion I . Miejsce na „pudle” zajęła również drużyna z Dęblina – UKS Orlik Dęblin. Po zaciętej rywalizacji, czwarte miejsce zajęła ekipa Plonu Garbatka, piąte zaś Energia Kozienice. Ostatnie, szóste miejsce przypadło tym razem drużynie Champion Pionki II.

Królem strzelców rocznika 2014 został Vincent Roszak. Tytuł najlepszego bramkarza przypadł Filipowi Szymańskiemu, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju został Franciszek Węgrzynowski.

Nagrody, pamiątkowe puchary oraz medale wręczył młodym zawodnikom starosta kozienicki, Krzysztof Wolski, Sławomir Zielony wiceprezes Enei, Sławomir Pietrzyk prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, dyrektor Agnieszka Babańca.

Sławomir Pietrzyk prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej sprawił uczestnikom nie lada niespodziankę. Już w najbliższy wtorek młodzi piłkarze będą mieli wyjątkową okazję obejrzenia na żywo meczu reprezentacji Polski Cieszę się jako mieszkaniec tej gminy, miejscowości, że mogłem z wami wszystkimi być. To dla nas ważne, że możemy po raz kolejny wspólnie organizować turniej piłkarski dla dzieci. Ale wszytko co najważniejsze to chłopcy-Wy, wy którzy wchodzicie w etap piłkarski, który za chwilkę będziecie grać na jeszcze wyższym poziomie. W imieniu całego zarządu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej zapraszamy wszystkich uczestników dzisiejszego turnieju na mecz Polska-Łotwa, który odbędzie się na Stadionie Narodowym. 

– Cieszymy się bardzo, że odbył się dwudniowy turniej „Mikołajki z Eneą” z naszym partnerem, dzięki któremu tak naprawdę zostało to wszystko zrealizowane, bo bez nich nie byłoby nic, aczkolwiek też tutaj mamy wspaniały zarząd i to też trzeba podkreślić. Dziękujemy również za wsparcie pani dyrektor Agnieszce Babańcy oraz wójt Teresie Fryszkiewicz, od której dzieci również otrzymały nagrody w oficjalnych piłek Euro 2024. W tym miejscu składamy również słowa podziękowania dla Sławomira Zielonego wiceprezesa Enei ds. pracowniczych, który  był i wspierał nas przez 2 dni turniejowe. Dziękujemy również prezesowi Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Sławomirowi Pietrzakowi, który zaskoczył wszystkie dzieci przekazując wyjątkowy prezent w postaci biletów na najbliższy mecz Polska – Łotwa, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na ręce uczestników turnieju starosta kozienicki Krzysztof Wolski przekazał piłki z autografem syna Rafała Wolskiego, serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również Grupie Medycznej z 1 liceum im Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, która czuwała nad bezpieczeństwem dzieci podczas turnieju dodały przedstawicielki LKS Plonu Garbatka prezes Małgorzata Kulińska oraz Ada Roszak.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content