7,2 C
Kozienice
piątek, 1 marca, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[FOTORELACJA] Orszak Trzech Króli w Kozienicach: Tradycja, Wspólnota i Wiarę Świętują Razem

Popularne

Warto przeczytać

6 stycznia ulicami Kozienic przeszedł Orszak Trzech Króli. Setki  mieszkańców Kozienic wzięło udział w barwnym orszaku po raz dziesiąty. Organizatorem wydarzenia była kozienicka rada Rycerzy Kolumba.

Orszak Trzech Króli to jedno z najważniejszych i najbarwniejszych wydarzeń kulturalno-religijnych obchodzonych w Polsce. Ta tradycja, gromadzi społeczności lokalne, integruje ludzi, tworząc jednocześnie niepowtarzalny klimat świąteczny. Wśród licznych miejsc w kraju, gdzie Orszak Trzech Króli odbył się po raz dziesiąty, były również Kozienice.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli wyruszył spod kościoła Św. Rodziny po mszy świętej o godzinie 10:30. Tuż po niej, uczestnicy orszaku po wspólnym odmówieniu modlitwy Anioł Pański, ruszyli w zaplanowaną trasę orszaku, w którym uczestniczyli mieszkańcy różnych grup wiekowych, począwszy od najmłodszych dzieci po seniorów. To wspólne świętowanie wpisało się w ducha jedności, tolerancji i wspólnoty, zgodny z pierwotnym przesłaniem tego religijnego święta.

Uczestnicy orszaku mieli cztery przystanki. Podczas każdego z nich odbywały się inscenizacje a pierwszą z nich mogli oglądać wszyscy uczestnicy jeszcze przed kościołem Św. Rodziny.

– Bogu Niech będą dzięki za to, ze jesteście, że wzięliście udział  ponownie w taki mało jubileuszowy rok. Mam nadzieję, że dożyjemy srebrnego, ale to był dziesiąty jubileuszowy orszak, a wiec Bogu niech będą dzięki za te wspólne marsze – mówił Ks. Dariusz Sałek z parafii św. Krzyża w Kozienicach

– Dołączam się do podziękowań dla kapłanów, dla Rycerzy Kolumba, dla służb powiatowych, dla dzieci, młodzieży, dla harcerzy i ich opiekunów, dla wszystkich zaangażowanych wolontariuszy darczyńców. Jestem dumny, że Kozienice znalazły się pośród 900 miejscowości w Polsce i nie tylko, których ulicami przeszedł Orszak Trzech Króli. Jest to bardzo ważne, że wspólnie chcemy świętować, chcemy radować się z narodzin Chrystusa, wspólnie kultywujemy tą piękną tradycje i czerpiemy z niej radość – dodał burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski

Podsumowując, Orszak Trzech Króli w Kozienicach to niezwykłe święto, które przyciąga uwagę nie tylko mieszkańców, ale także turystów. To symboliczna podróż do Betlejem, podczas której wspólnota lokalna jednoczy się w radości świąt Bożego Narodzenia. Tradycja, kolorowe stroje, muzyka i wspólna modlitwa tworzą niezapomniany klimat tego wyjątkowego wydarzenia, pozostawiając uczestnikom piękne wspomnienia na cały rok.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content