12 C
Kozienice
niedziela, 5 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Z czego może wynikać złe samopoczucie po jedzeniu?

Popularne

Warto przeczytać

Masz problemy z brzuchem po każdym posiłku? Po niektórych nawiedzają Cię również mdłości? Złe samopoczucie po jedzeniu może być spowodowane bardzo wieloma rzeczami. Co może być problemem?

Poważniejsze dolegliwości

Wiele osób, które nie bada się regularnie, złe samopoczucie po jedzeniu zwala na nieprawidłowy tryb życia. Brak śniadań, szybkie obiady i późne kolacje rozsądne i logiczne powody niektórych bólów. Nie zawsze stanowią rozwiązanie problemu. Czasami sprawa jest bardziej poważna, niż nam się wydaje.

Ważną jednostką chorobową, na którą należy zwrócić uwagę przy problemach związanych z samopoczuciem po posiłku jest IBS, inaczej zespół jelita drażliwego. Możesz sobie teraz zadać pytanie, zespół jelita drażliwego co to?

To dolegliwość, która dotyka dużą część populacji, związana z nieprawidłową pracą jelit. Zazwyczaj pod wpływem dużego stresu albo innych dolegliwości, organizm przesyła błędne sygnały. W ten sposób jedzenie w Twoim brzuchu trawi się albo za szybko, albo za wolno. Stąd intensywne bóle brzucha, problemy z wypróżnianiem się, nudności i wzdęcia. Jeśli objawy pokrywają się z Twoimi problemami, nie bagatelizuj ich. Przy jakichkolwiek podejrzeniach skontaktuj się z lekarzem, który pomoże Ci objąć prawidłowe kroki leczenia.

Bagatelizowanie posiłków

Wspominaliśmy już o nieprawidłowym trybie życia. Jeśli wyeliminujesz poważniejsze problemy gastryczne, możesz spojrzeć jeszcze raz na plan swojego dnia. Ile masz czasu na posiłki? W jakich odstępach jesz i co spożywasz?

Ostatnio ogromnym problemem stało się spożywanie mało odżywczych posiłków w nieodpowiednim czasie i nieodpowiednich odstępach. Dużo osób, które próbuje zdążyć rano do pracy i rezygnuje ze śniadania. W drodze popijamy tylko kawę i o pustym żołądku dojeżdżamy do biura. Tam w grę wchodzą przekąski, które rzadko kiedy dostarczają wystarczająco dużo energii. W ten sposób szybko stajesz się zmęczony i sięgasz po kolejny słodycz.

Przychodzi czas na obiad, posiłek często kupiony z pobliskiego baru albo w firmowej kafeterii. Jedzony w pośpiechu, żeby zdążyć przed końcem przerwy. W ten sposób nie dajesz organizmowi czasu na odpowiednie strawienie posiłku.

Ostatecznie kolacja w domu. Wychodzą z nas frustracje całego dnia. Mamy ochotę na coś smacznego, może słodkiego. Często taki posiłek jemy późno wieczorem. Zapychamy się niesatysfakcjonującym jedzeniem, którego do uczucia pełności potrzebujemy dużo. Przez to spożywamy nieodpowiednią ilość jedzenia, która obciąża żołądek i prowadzi do dyskomfortu.

Nietolerancje pokarmowe

Zwracasz uwagę na warunki spożywania posiłków i nie widzisz w nich problemu? Przyjrzyj się temu, co jesz. Coraz więcej osób ma nietolerancje pokarmowe. Przetestuj się pod kątem nietolerancji takich składników jak laktoza i gluten. Zorientuj się, czy nie masz przypadkiem wrażliwego żołądka. Niektórym mogą zaszkodzić również bardzo tłuste albo bardzo ostre potrawy.

Samopoczucie po jedzeniu to bardzo personalna sprawa, do której każdy musi podejść indywidualnie. Jeśli Twoje problemy z brzuchem utrzymują się już jakiś czas, koniecznie skontaktuj się z lekarzem. Przyjrzyj się również warunkom, w jakich spożywasz posiłki i zbadaj się, żeby sprawdzić, czy nie masz problemów z trawieniem niektórych produktów.

 

/artykuł sponsorowany/

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content