-3,8 C
Kozienice
sobota, 2 grudnia, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Wybory samorządowe 2024. Kto zawalczy o fotel burmistrza?

Popularne

Warto przeczytać

Od wyborów parlamentarnych minął miesiąc, wybrano marszałka sejmu, wicemarszałków, trwa procedura związana z formowaniem nowego rządu. Za blisko pięć miesięcy kolejny raz pójdziemy na wybory, tym razem samorządowe. Kto ma szansę zostać nowym-starym burmistrzem Kozienic? Znamy kilka nazwisk.

Nie jest znana dokładna data zbliżających się wyborów samorządowych, na tę informację musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy. Choć procedura tworzenia komitetów, zgłaszania kandydatur na radnych jeszcze nie ruszyła, to już dziś zapewne mieszkańcy Gminy Kozienice zastanawiają się kto będzie chciał zawalczyć o fotel burmistrza. Na naszej redakcyjnej liście jest kilka nazwisk.

Reelekcja

W 2018 roku o najważniejszą funkcję w gminie ubiegało się czterech kandydatów, Bożek Martin, Kozłowski Piotr, Matera Artur oraz Wojcieszek Robert. Wybór mieszkańców był jednoznaczny i rozstrzygnął się w pierwszej turze. Nowym burmistrzem Kozienic został Piotr Kozłowski, który zdobył 7417 głosów tj. 52.49% wszystkich oddanych głosów w tym głosowaniu.

Bieżąca kadencja samorządowa została wydłużona i trwać będzie blisko 5,5 roku. Choć nie ma jeszcze oficjalnych informacji, to trudno byłoby uwierzyć, że obecny burmistrz wycofałby swoją kandydaturę w walce na kolejną kadencję. Naturalnym jest więc, że kandydatura Piotra Kozłowskiego znalazła się jako jedna z pierwszych na naszej liście.

Nowi kandydaci

Choć trudno jeszcze o pełne-oficjalne potwierdzenie nowych kandydatów z terenu Gminy Kozienice, którzy powalczą o fotel burmistrza, to są już tacy, o których „się mówi na mieście”, a gdy zapytaliśmy – nie zaprzeczyli.

(Nie)oficjalnym kandydatem Samorządowego Forum Ziemi Kozienickiej, ma być radny miejski Mariusz Prawda. Sam potencjalny kandydat niewiele jeszcze mówi o ewentualnym starcie, to jedno jest pewne – dał się poznać szerzej mieszkańcom gminy jako doświadczony samorządowiec, radny.

Kolejnym kandydatem, o którym „się mówi” to Tomasz Trela. Były  dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach, obecnie dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu, radny powiatu kozienickiego. Sam zainteresowany nie zaprzecza, że jest zainteresowany, by stanąć do wyborów samorządowych jako kandydat na burmistrza Kozienic. Obecnie, za pośrednictwem mediów społecznościowych Tomasz Trela postanowił zainteresować mieszkańców Gminy Kozienice propozycją powstania Budżetu Obywatelskiego.

Kto jeszcze?

Dziś na naszej potencjalnej liście kandydatów na burmistrza Kozienic są tylko trzy nazwiska, choć z każdym tygodniem może ona zostać poszerzona o kolejne. O tych osobach mówi się głośno, trwają kuluarowe dyskusje, są pierwsze przymiarki do tworzenia list wyborczych. Mieszkańcy Kozienic nie mogą zapominać jednak, że w wyborach 2018 było czterech kandydatów. Jedyną niewiadomą na obecną chwilę jest potencjalny kandydat Prawa i Sprawiedliwości, którego zapewne partia zechce wystawić w zbliżających się wyborach. Jeśli tak się stanie, jego nazwisko poznamy zapewne w ciągu kilku tygodniu.

Szanse

Na obecną chwilę trudno oszacować szansę na wygraną przez zaprezentowanych przez nasza redakcję potencjalnych kandydatów. Jedno jest pewne, wybory samorządowe odbędą się już za kilka miesięcy, a najważniejszy głos podczas wyboru najlepszego kandydata będą mieli ponownie mieszkańcy. My już dziś zachęcamy na krótkiej dyskusji, ocenę pracy potencjalnych kandydatów, i być może zaprezentowanie całkowicie innej kandydatury, którą chętnie zaakceptowałaby społeczność wszystkich Kozieniczan.  

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content