27,3 C
Kozienice
wtorek, 21 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

20-latek kierował samochodem pomimo zakazu i pod wpływem alkoholu

Popularne

Warto przeczytać

To kolejne zatrzymanie młodego nieodpowiedzialnego kierowcy, który kierował pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu oraz pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Warto pamiętać, że złamanie zakazu prowadzenia pojazdów z art. 244 k.k. zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

– Wczoraj (15.11) policjanci ruchu drogowego po godz. 22:30 w miejscowości Kozienice zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem BMW. W trakcie kontroli okazało się, że 20-latek z powiatu kozienickiego ma czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez sąd, który obowiązuje do maja tego roku na okres 12 miesięcy. – informuje podkom. Ilona Tarczyńska  z KPP w Kozienicach

Podczas dalszej kontroli okazało się, że 20-latek znajduje się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponda pół promila alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają:

Jazda pomimo zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem. Zgodnie z artykułem 244 kodeksu karnego czyn zabroniony polega na niestosowaniu się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Sprawcy takiego czynu grozi odpowiedzialność karna od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content