27,3 C
Kozienice
wtorek, 21 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[FOTORELACJA] Ekologia na wesoło. II konkurs między przedszkolny odbył się w Garbatce-letnisko

Popularne

Warto przeczytać

Konkurs „Ekologia na wesoło” ma na celu promować działania ekologiczne dla lokalnego środowiska. Z tej właśnie okazji odbyło się dziś wyjątkowe wydarzenie w przedszkolu „Pod Sosnową Szyszką”.

Dbanie o otaczające nas środowisko, budowanie świadomości ekologicznej u dzieci już od najmłodszych lat. To temat przewodni, który towarzyszył dzisiejszemu wydarzeniu w przedszkolu samorządowym „Pod Sosnową Szyszką” w Garbatce-Letnisko. Jak mówiła dyrektor przedszkola Aleksandra Rembielińska – Grygiel – Nasz konkurs wspiera takie działania, dbając o to, aby były regularne a tym samym wpisały się w   codzienną rutynę życia przedszkola, aby miały trwały i pozytywny wpływ na rozwój dzieci.

W wydarzeniu udział wzięła wójt Gminy Garbatka – Letnisko Teresa Fryszkiewicz przewodniczący rady Gminy Włodzimierz Mazur sekretarz Marzena Pomarańska dyrektor PSP w Garbatce-Letnisku z filją w Bogucinie Agnieszka Babańca, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowa w Czarnolesie oraz Dorota Maciejczyk.

Konkurs „Ekologia na wesoło” ma na celu promować działania ekologiczne dla lokalnego środowiska, najbliższej nam miejscowości Garbatki -Letnisko. Edukacja ekologiczna to   happeningi,  zajęcia i warsztaty, które wprowadzają dzieci w świat ekologii i kształtują ich świadomość ekologiczną. – Warto pamiętać, że wiek przedszkolny to doskonały moment, aby rozmawiać o ochronie środowiska, segregacji odpadów, zużyciu energii i wody. – dodała dyrektor przedszkola

W trakcie wydarzenia zachęcano wszystkich do sadzenie roślin, krzewów i drzew oraz recyklingu.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy najmłodszych. Podopieczni przedszkola zaprezentowały szereg piosenek ekologicznych podzielonych według kategorii wiekowych.

 

 

W kategorii piosenka ekologiczna: soliści 3-4 latki nagrodę główną zdobyła Hanna Bieńko z PSP Garbatka-Letnisko, szkoła filialna w Bogicinie

W kategorii piosenka ekologiczna: duety 3-4 latki pierwsze miejsce zajął duet Nadia Basaj, Tomasz Skorupski z Przedszkola Samorządowego „Pod Sosnową Szyszką w Garbatce-Letnisko”.

W kategorii piosenka ekologiczna: zespołu 3-4 latki najlepszym zespołem okazał się zespół „Biedronki” również z Przedszkola Samorządowego „Pod Sosnową Szyszką w Garbatce-Letnisko”.

W kategorii piosenki ekologicznej: soliści 5-6 latki najlepszym solistą okazała się Nikola Wrześniewska z PSP  Garbatka-Letnisko, szkoła filialna w Bogucinie

Kategoria piosenka ekologiczna: duety 5-6 latki zwyciężył duet Zuzanna Maciąg , Alicja Szczygieł z Przedszkola Samorządowego „Pod Sosnową Szyszką w Garbatce-Letnisko”.

Kategoria piosenka ekologiczna: zespoły 5-6 lat, najlepszym okazał się zespół Tęczowe Nutki z przedszkola Pod Sosnową Szyszką w Garbatce-Letnisko”.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content