20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

Rusza kolejna edycja zajęć stałych w Kozienickim Domu Kultury. Będą nowości

Popularne

Warto przeczytać

Już w październiku rozpocznie się kolejny rok artystyczny na Akademii Szerokich Horyzontów Kozienickiego Domu Kultury. Równolegle ruszą zajęcia odpłatne dla osób dorosłych, a także zajęcia ogólnorozwojowe i terapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnościami. Zapisy ruszają 9 września.

– Na najbliższy rok artystyczny, tj. okres od października 2023 r. do maja 2024 r., przygotowaliśmy bardzo bogatą ofertę zajęć stałych oraz różnego rodzaju warsztatów. Spotkania będą odbywać się regularnie w Centrum Kulturalno-Artystycznym – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Oprócz Akademii Szerokich Horyzontów KDK, której zajęcia skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży, Kozienicki Dom Kultury organizuje również cykle warsztatowe dla osób dorosłych (w tym przypadku odpłatne), a także – kolejny rok z rzędu – zajęcia terapeutyczne i ogólnorozwojowe dla dzieci z niepełnosprawnościami.

– Sukcesywnie staramy się zwiększać dostępność naszej oferty. W ubiegłym roku zdecydowaliśmy się poszerzyć ją o zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami. Szybko okazało się, że tego typu warsztaty były bardzo potrzebne i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Teraz zwiększamy liczbę zajęć, a dzięki współpracy z wykwalifikowanymi w tym kierunku instruktorami, liczba kursów w tej grupie wzrasta aż do siedmiu – podkreśla Elwira Kozłowska.

Oferta w tej grupie poszerzona została m.in. o zajęcia plastyczne i teatralne.

Ogromny, przepiękny wybór

Największy wybór warsztatów czeka na Akademii Szerokich Horyzontów. To zajęcia nieodpłatne dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 19 lat. Do Akademii należą również grupy twórcze, na które uczęszczają także osoby dorosłe, czyli Grupa Twórcza „Vena” i Grupa Poetycka „Erato”.

Znajdziemy tu zróżnicowane zajęcia plastyczne, taneczne, wokalne, teatralne, literackie czy fotograficzne.

– W przypadku Akademii Szerokich Horyzontów, tegoroczne nowości to: „Szydełkowanie dla początkujących” oraz „Akademia Odkrywców – doświadczenia”. W ofercie znajdziemy też wiele kursów, które odbywały się w poprzednich edycjach i cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. W sumie planujemy utworzenie ponad 40 grup – zaznacza Elwira Kozłowska.

W ofercie odpłatnej dla osób pełnoletnich znalazły się cztery kursy, w tym dwa nowe. Są to: zajęcia taneczne latino, fotografia z elementami grafiki komputerowej, warsztaty teatralne „Intymna przestrzeń teatru” oraz „Kultura, psychologia i odżywianie” (zajęcia z dietetykiem).

Lada dzień ruszają zapisy

Zapisy na zajęcia będą prowadzone w dniach od 9 września (od godz. 10.00)  do 17 września (do godz. 20.00) za pośrednictwem strony internetowej „Strefa zajęć” (https://www.strefazajec.pl/company/DK-Kozienice-id793.html).

W przypadku, gdy limit miejsc na zajęcia, po 17 września, nie zostanie wyczerpany, dalsze zapisy będą prowadzone w punkcie informacji KDK oraz pod nr tel. 48 611 07 50. Ostateczny termin zapisów upływa 24 września (o godz. 20.00).

Szczegóły, w tym pełna lista zajęć, ich terminy oraz informacje o prowadzących poszczególne kursy, dostępne są na www.dkkozienice.pl, w zakładce „Zajęcia”.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content