26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

„Pełnia” zachwyci na obrazach. Kozienicki Dom Kultury zaprasza na nową wystawę malarstwa

Popularne

Warto przeczytać

„Pełnia” to tytuł wystawy malarstwa Justyny Brejnak, którą już w październiku będzie można oglądać w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Jej wernisaż zaplanowano na piątek, 6 października, na godz. 17.00, w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach.

Justyna Brejnak to malarka od 1992 r. związana z Francją i jej kulturą. To właśnie tam przez kilka lat pobierała lekcje rysunku i malarstwa. Od 2004 r. mieszka na stałe w Warszawie.

– Artystka preferuje takie techniki, jak: akwarela, akryl, tusz, sporadycznie olej, suche pastele czy kredki. Wśród poruszanych przez nią tematów znajdziemy estetykę natury, jej energię, kształt, plamy barw oraz ich intensywność. Jej obrazy naznaczone są emocjami, pamięcią chwil, miejsc, ludzi, sytuacji, a także snów – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Justyna Brejnak współpracuje z galeriami w Polsce, Holandii i Hiszpanii. Jej obrazy wystawiane były na targach sztuki International Contemporary Art Fair w Monako w 2022 roku. W Kozienicach zobaczymy jej wystawę zatytułowaną „Pełnia”.

– Jak mówi sama artystka, „Pełnia” jest swoistym zbiorem jej zapisków. Ekspozycja ukazuje miejsca, w których bywała, jej relacje z innymi ludźmi czy pełne przeżyć momenty z życia. Jak zauważa, wystawa stanowi również ważny przekaz dotyczący realizacji marzeń, poczucia spełnienia oraz pełni zadowolenia – zaznacza Elwira Kozłowska.

Wernisaż z niespodzianką

Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek, 6 października, o godz. 17.00, w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Wstęp wolny. Organizatorzy zadbali też o niespodziankę. Wśród uczestników wernisażu zostanie rozlosowana jedna z prac autorki.

Ponadto, wydarzenie będzie transmitowane „na żywo” za pośrednictwem fanpage’a Kozienickiego Domu Kultury na portalu Facebook (facebook.com/kozienickidomkultury).

Ekspozycja będzie dostępna dla odwiedzających do 19 listopada 2023 r.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content