26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

Lada dzień ruszy 16. edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK

Popularne

Warto przeczytać

Już w środę, 20 września, rozpocznie się 16. edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury. Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/24 odbędzie się w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Początek o godz. 11.00.

Uniwersytet Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury to jeden z najstarszych tego typu uniwersytetów w naszym regionie. Jego pierwszą edycję zainaugurowano w 2008 roku. Teraz kozieniccy studenci spotkają się już po raz szesnasty. Zapisy rozpoczęły się 7 września i wciąż trwają, a chętnych do „studiowania” nie brakuje.

Początek roku akademickiego wyznaczono na 20 września, na godz. 11.00, a jego uroczysta inauguracja odbędzie się w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego.

– W ostatnich latach rozpoczynaliśmy kolejne edycje uniwersytetu w amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim. Wybór tego miejsca związany był głównie z wprowadzonymi czasowo obostrzeniami sanitarnymi oraz kwestiami bezpieczeństwa. W konsultacji z Radą Słuchaczy podjęliśmy decyzję, by powrócić z inauguracją do naszej siedziby, dlatego też zapraszam wszystkich studentów do Centrum Kulturalno-Artystycznego – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Inauguracja z atrakcjami

W programie wydarzenia znajdzie się: tradycyjny „Gaudeamus Igitur”, przemówienia okolicznościowe oraz koncert Silesian Jazz Daughters, w składzie: Alicja Ploch-Burda, Joanna Skowyra oraz Paulina Świerczek.

– Silesian Jazz Daughters to tercet wokalny, który zawiązał się w 2021 roku w Raciborskim Centrum Kultury. Wokalistki śpiewają w harmonii jazzowej, nawiązując do klimatu uznanej grupy The Andrew Sisters. Ich repertuar bazuje na stylach muzycznych pierwszej połowy XX wieku. Są to głównie standardy jazzowe oraz utwory rozrywkowe w lekkich, przyjemnych i swingowych aranżacjach – dodaje Elwira Kozłowska.

Wydarzenie skierowane jest do aktualnych słuchaczy UTW KDK. Szczegółowe informacje na www.dkkozienice.pl.

Patronat Honorowy nad Uniwersytetem Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury sprawuje Burmistrz Gminy Kozienice.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content