4,4 C
Kozienice
niedziela, 21 kwietnia, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[FOTORELACJA] Bieg Tropem Wilczym w Kozienicach: Uczczenie Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Popularne

Warto przeczytać

Bieg rodzinny, główny na dystansie 5 kilometrów oraz ten najważniejszy, bieg na dystansie 1963 m – upamiętniający datę śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych Józefa Franczaka ps. Lalek „Laluś”, „Laleczka”, „Guściowa”. Gmina Kozienice ponownie dołączyła do grona miast organizujących Bieg Tropem Wilczym.

Bieg Tropem Wilczym odbył się po raz 12 w całym kraju. Z roku na rok projekt gromadzi coraz więcej osób, które żywo interesują się historią Żołnierzy Wyklętych, dlatego obecnie jest największym tego typu przedsięwzięciem sportowo-edukacyjnym na świecie.

Dzisiejszy kozienicki bieg, rozpoczęła rywalizacja najmłodszych oraz rodzin, którzy pobiegli na dystansie 400 metrów.

O godzinie 11.00 odbył się bieg główny, którego dystans wynosił 5 kilometrów. W samo południe odbył się bieg na dystansie 1963 m – upamiętniający datę śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych Józefa Franczaka ps. Lalek.

– Dzisiaj odbyło się bardzo fajne wydarzenie, biegowe, historyczne czyli bieg Tropem Wilczym. XII ogólnopolska edycja tego biegu upamiętniająca żołnierzy powojennego, antykomunistycznego podziemia niepodległościowego. […] Dzisiaj spotkaliśmy się na terenie Ośrodka Rekreacji, Sportu i Turystyki na IX edycji tego biegu w naszym rejonie. Bieg zorganizowany został przez gminę Kozienice i Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu oraz również liczni partnerzy, którzy kultywują tradycję[…] Polska Grupa Zbrojeniowa, Instytut Pamięci Narodowej, Szósta Brygada Obrony Terytorialnej, Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych oraz Radomskie Stowarzyszenie 'Ocalic od zapomnienia’. Były trzy biegi – bieg rodzinny na 400m, bieg główny na 5 km i bieg na 1963 metry upamiętniający datę zamordowania ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka, pseudonim 'Lalek’. W biegach wzięło udział około 200 osób, sprawna mobilizacja, ładna pogoda i publika dopisała. – mówił Krzysztof Zając, prezes KSRH

Trasę biegu głównego najszybciej pokonali:
Kobiety
1. Daria Paśnicka, Victus Rebków – 0:20:24
2. Aleksandra Sot, Kozienice – 0:21:31
3. Beata Maj, WKZ Kozienice BBL – 0:22:48
Mężczyźni
1. Marcin Podczasi, Kozienicki Biegacz – 0:17:37
2.Grzegorz Sobczyk, Kozienicki Biegacz – 0:17:46
3.Patryk Łabędź – 0:18:11

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content