4,2 C
Kozienice
niedziela, 21 kwietnia, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Wspólna akcja służb – zabezpieczono nielegalne automaty do gier hazardowych

Popularne

Warto przeczytać

W piątek (1.03) wspólne działania kozienickich policjantów i funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (SCS) z Mazowieckiego Urzędu-Celno-Skarbowego doprowadziły do zamknięcia na terenie powiatu kozienickiego nielegalnego salonu gier hazardowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli 5 automatów do gier. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

– W wyniku prowadzonych w zeszłym tygodniu działań, w piątek (1.03) na terenie powiatu kozienickiego, policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach wraz z funkcjonariuszami SCS z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali nielegalny punkt gier hazardowych w Kozienicach. Zabezpieczonych zostało pięć automatów do gier, które zostały przekazane funkcjonariuszom SCS, prowadzącym dalsze postępowanie w powyższej sprawie. – informuje podkom. Ilona Tarczyńska/KPP w Kozienicach

Przypominamy, że podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content