27,3 C
Kozienice
wtorek, 21 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Kolejne inwestycje kluczowe dla bezpieczeństwa Mieszkańców powiatu kozienickiego

Popularne

Warto przeczytać

1 marca starosta kozienicki Krzysztof Wolski oraz burmistrz Miasta i Gminy Głowaczów Hubert Czubaj spotkali się z mieszkańcami Ursynowa, gdzie realizowana jest długo wyczekiwana inwestycja drogowa „Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1711W Cecylówka-Brzózka – Ursynów – Aleksandrówka w m. Ursynów”.

Długość chodnika to 567 m. Wartość inwestycji to 1.037.389,88 zł, w tym dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to 854.557,45 zł, pozostała kwota sfinansowana została z budżetu Powiatu Kozienickiego i Gminy Głowaczów.

Obecna na spotkaniu Sołtys Ursynowa Teresa Mąkosa, w imieniu mieszkańców sołectwa, wyraziła podziękowanie staroście i burmistrzowi oraz radnym rady powiatu i rady miejskiej za dostrzeżenie potrzeby wybudowania chodnika, który w sposób znaczący wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Ursynowa.

Te zadania, które udało nam się zrealizować w tej kadencji, a więc m.in. chodniki w Brzózie, Przejeździe, Wólce Brzózkiej i tutaj w Ursynowie, to bardzo dobry krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu kozienickiego. Realizacja takich inwestycji jest potrzebna i konieczna. – mówił starosta Krzysztof Wolski

Tego dnia starosta i burmistrz udali się również do Głowaczowa, gdzie wspólnie z dyrektorem ZDP w Kozienicach Marcinem Łopuszańskim, omawiali plan wykonania przejścia dla pieszych na drodze krajowej nr 48, co w związku z wymogami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wiąże się z wybudowaniem chodnika wzdłuż drogi powiatowej nr 1714W.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content