27,3 C
Kozienice
wtorek, 21 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Przed nami 16. edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK. Zapisy ruszają już wkrótce

Popularne

Warto przeczytać

Interesujące wykłady specjalistów, pasjonujące zajęcia fakultatywne, wydarzenia kulturalne, a przede wszystkim miło i twórczo spędzony czas… To wszystko czeka na seniorów, którzy zdecydują się na „studiowanie” na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. W środę, 20 września, wystartuje jego 16. edycja. Poprzedzą ją oczywiście zapisy, których początek zaplanowano na 7 września.

Uniwersytet Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury to jeden z najstarszych tego typu uniwersytetów w naszym regionie. Jego pierwszą edycję zainaugurowano w 2008 roku, a w maju bieżącego roku zakończyła się jego jubileuszowa, piętnasta edycja. Według zapowiedzi organizatorów, szesnasty rok akademicki zapowiada się równie okazale, a lista słuchaczy z pewnością szybko się wypełni.

– Każdego roku na liście naszych aktywnych słuchaczy uniwersytetu znajdują się setki osób, a w tym gronie pojawia się co najmniej kilkudziesięciu nowych studentów. Głównie są to panie, ale panowie coraz śmielej decydują się na „studiowanie”. Warto podkreślić, że od początku naszej działalności, w poczet studentów wstąpiło niemal 1100 osób – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury i jednocześnie Dyrektorka UTW KDK Elwira Kozłowska.

W efekcie, w Kozienicach funkcjonuje jeden z największych Uniwersytetów Trzeciego Wieku w kraju.

Bogata i różnorodna oferta

To, co bez wątpienia przyciąga seniorów do Kozienickiego Domu Kultury, to bardzo bogata oferta Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

– W tej edycji na naszych słuchaczy czekać będzie mnóstwo interesujących wykładów, a także blisko 30 zajęć fakultatywnych, takich jak: aqua areobic, joga, zajęcia teatralne, muzyczne, plastyczne, fotograficzne, brydż czy języki obce. Nowością w tym roku będą zajęcia ruchowe pn. „Nic nie muszę – wszystko mogę”, służące poprawie kondycji kręgosłupa – zaznacza Elwira Kozłowska.

W pierwszym semestrze wykłady wygłoszą m.in.: reżyser dźwięku Igor Pogorzelski, Dyrektor Archiwum PAN w Warszawie dr hab. Hanna Krajewska, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Kozienicach dr Maciej Kordas, Proboszcz Parafii pw. Świętego Krzyża w Kozienicach ks. Dariusz Sałek, podróżniczka Ola Synowiec czy autorka antologii cytatów Jolanta Szwalbe. Organizatorzy zaplanowali także obchody Europejskiego Dnia Seniora czy spotkanie opłatkowe połączone z koncertem kolęd. Ofertę uzupełnią specjalne seanse pt. „Kino dla seniora” w Kinie KDK.

Część wykładowa, w pierwszym semestrze roku akademickiego 2023/24, będzie odbywać się w każdą środę (za wyjątkiem przerw świątecznych), od 27 września 2023 r. do 10 stycznia 2024 r., o godzinie 11.00 i 12.15. Zajęcia fakultatywne ruszą 2 października.

Seniorze, zapisz się!

Zapisy na 16. edycję Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK będą prowadzone od 7 września, w kasach KDK zlokalizowanych na parterze Centrum Kulturalno-Artystycznego. Warto podkreślić, że będą one połączone z zapisami na zajęcia fakultatywne.

Deklaracje członkostwa można pobrać w punkcie informacji KDK lub ze strony internetowej www.dkkozienice.pl, w zakładce „Uniwersytet Trzeciego Wieku”. Tam też znajdziemy harmonogram wykładów na I semestr oraz regulaminy.

Warto podkreślić, że oferta Uniwersytetu jest nieodpłatna. Jedyne płatności dotyczą zajęć fakultatywnych w Krytej Pływalni „Delfin” oraz kosztu zakupów materiałów na zajęcia: „Strefa szycia”, „Wyplatanie makram”, „Decoupage” i „Mozaika”.

Inaugurację roku akademickiego zaplanowano na 20 września. Ta odbędzie się w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego. Szczegóły wkrótce.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content