8,5 C
Kozienice
piątek, 31 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Kozienicki Dom Kultury zaprasza na konkursy recytatorskie

Popularne

Przed nami 68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski i XL Mały Konkurs Recytatorski. Jak co roku, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka jest gospodarzem eliminacji środowiskowych i powiatowych obydwu prestiżowych konkursów. Te odbędą się w marcu, ale już można zgłaszać swój akces.

– Obydwa te konkursy mają swoje piękne tradycje, a ich organizacji nie powstrzymała nawet pandemia. To prestiżowe wydarzenia, które od wielu lat przyciągają zdolne dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Cieszę się, że Kozienicki Dom Kultury od wielu lat ma w tym swój udział jako współorganizator – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Dla dużych…

W tym roku odbędzie się już 68. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który skierowany jest do osób dorosłych i uczniów szkół ponadpodstawowych.

– Celem konkursu jest zachęcenie uczestników do poszukiwań ciekawych utworów poetyckich i prozy, szukania własnej interpretacji. Recytatorzy mogą wziąć udział w czterech oddzielnych turniejach: recytatorskim, teatrów jednego aktora, poezji śpiewanej oraz w turnieju „Wywiedzione ze słowa” – wyjaśnia Elwira Kozłowska.

Eliminacje środowiskowe odbędą się 22 marca (od godz. 10.00) w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego, zaś eliminacje powiatowe 28 marca (od godz. 10.00) w sali kameralnej CKA.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie karty zgłoszenia, którą należy dostarczyć do Kozienickiego Domu Kultury: osobiście do punktu informacji, pocztą tradycyjną lub elektroniczną na adres pit@dkkozienice.pl. Regulamin oraz wzór karty dostępne będą na www.dkkkozienice.pl. Termin zgłoszeń upływa 10 marca.

… i małych

Z kolei XL Mały Konkurs Recytatorski skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 5-15 lat. Każdy recytator przygotowuje dwa wiersze poetów polskich (w całości lub we fragmentach), których prezentacja nie może trwać dłużej niż sześć minut.

Tu zgłoszeń dokonują szkoły i przedszkola, a ze względów organizacyjnych wprowadzone są limity. Do eliminacji środowiskowych szkoły podstawowe w Kozienicach mogą zgłosić 7 osób, a te z terenu gminy – 4. Dodatkowo, jeśli w tych szkołach działa oddział przedszkolny, to również po 1 osobie w wieku 5-6 lat. Z kolei przedszkola zgłaszają po 2 recytatorów.

W eliminacjach powiatowych wystąpią osoby, które przejdą etap środowiskowy. Z kolei szkoły z terenu gmin Głowaczów, Gniewoszów i Sieciechów mogą zgłosić do tego etapu po 4 uczestników (ew. dodatkowo po 1 osobie w wieku 5-6 lat w przypadku działania oddziału przedszkolnego w danej placówce).

Eliminacje środowiskowe odbędą się 21 marca (od godz. 10.00), zaś eliminacje powiatowe 28 marca (od godz. 10.00), w sali kameralnej CKA.

Tu warunkiem uczestnictwa również jest wypełnienie karty zgłoszenia, oddzielnej dla każdego recytatora i dostarczenie jej wraz z protokołem przebiegu eliminacji przedszkolnych lub szkolnych. W przypadku etapu środowiskowego termin zgłoszeń mija 10 marca, w przypadku powiatowego – 17 marca.

Czekają na zgłoszenia

Dodatkowych informacji w temacie obydwu konkursu udzielają instruktorki KDK: Halina Koryńska, tel. 48 611-07-50 wew. 126, e-mail: halina.korynska@dkkozienice.pl oraz Patrycja Dąbrowska tel. 48 611-07-50 wew. 128, e-mail: patrycja.dabrowska@dkkozienice.pl.

Organizatorem 68. OKR jest Towarzystwo Kultury Teatralnej, a XL MKR Towarzystwo Kultury Teatralnej „Ziemia Radomska” w Radomiu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury „Amfiteatr” w Radomiu. Współorganizatorami są: Kuratorium Oświaty w Warszawie – Delegatura w Radomiu, domy i ośrodki kultury oraz placówki oświatowe ziemi radomskiej, w tym Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Konkursy odbywają się pod patronatem i przy wsparciu: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Starostwa Powiatu Radomskiego, Samorządu Miasta Radomia, starostów i burmistrzów w okręgu radomskim.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content