20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

[FOTORELACJA] Wspólna zabawa, muzyka, ognisko. Tak wyglądała „Kryształowy Piknik” słuchaczy UTW.

Popularne

Warto przeczytać

Integracja, wspaniała atmosfera, ognisko, prozdrowotne stoiska, to wszystko można było zobaczyć, poczuć podczas „Pikniku Kryształowego UTW” jaki odbył się w sobotę 23 września na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu Kozienickiego. W pikniku udział wzięli studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury.

Sobotnia pogoda nie zachęcała zbytnio do wspólnej zabawy i integracji. Mimo to, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury integrowali się w trakcie „Pikniku Kryształowego UTW”, który odbył się na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu przy jeziorze kozienickim. We wspólnej integracji udział wzięło ponad 200 słuchaczy UTW i była to ostatnia okazja, by wspólnie świętować 15-lecie działalności kozienickiego uniwersytetu.

 

W sobotnim wydarzeniu wzięli przedstawiciele organizatorzy wydarzenia oraz władze samorządowe. Wszystkich gości powitała dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

– Witam wszystkich dzisiaj bardzo rekreacyjnie, sportowo, także witam wszystkich bardzo serdecznie na kryształowym pikniku UTW. Tak jak państwo wiedzą jest on zorganizowany aby podsumować 15 lat naszej działalności, a równocześnie zintegrować się przed 16-tą edycją  Uniwersytetu III wieku. Witam wszystkich słuchaczy 16-tej edycji UTW Kozienickiego domu kultury, wielkie brawa dla Was. Proszę państwa, dzisiejsza formuła naszego spotkania jest bardzo swobodna, dlatego nie będziemy tutaj długo mówić, natomiast są z nami nasi wspaniali goście- burmistrz gminy Kozienice, Piotr Kozłowski, zastępca burmistrza do spraw społecznych, Dorota Stępień, przewodniczący rady miejskiej w Kozienicach, Rafał Sucherman.

Kilka słów skierował do słuchaczy burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski.

– Cieszymy się, że możemy być z wami. Moi drodzy, samorząd gminy Kozienice zawsze prowadzi działania, aby nasza społeczność funkcjonowała jak najlepiej. Możemy tutaj wspomnieć nasze działania w zakresie inwestycji, infrastruktury, czy wsparciem UTW, natomiast jak wiecie w każdym samorządzie najważniejsi są ludzie i to co wy dajecie, my nie będziemy mogli zaoferować, czyli tworzenie tej wspólnoty i integrowanie się, chęć rozmowy, chęć spotykania się, to jest w każdej wspólnocie najważniejsze i chcemy serdecznie podziękować i Pani dyrektor i radzie UTW, że ciągle wam się chce, że macie tą energię pozytywną, zaangażowanie i wtedy nam zawsze łatwiej wspierać takie działania i brać w nich udział. Jak widzicie jesteśmy w dość szerokim gronie, zawsze się dobrze tutaj czujemy i mam nadzieję, że wy również i życzymy wam dobrej zabawy przez cały dzień. – dodał burmistrz Piotr Kozłowski

Na wszystkich uczestników wydarzenia czekały atrakcje przygotowane przez Kozienicki Dom Kultury oraz partnerów pikniku. Wśród nich były m.in. stoiska o charakterze prozdrowotnym. Instruktorki z kozienickiego oddziału Polskiego Czerwona Krzyża prowadziły warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, instruując jak najlepiej zachować się w sytuacjach zagrożenia życia. Z kolei ratownicy ze stołecznego WOPR-u prowadzili badania poziomu cukru we krwi.

Interesujące materiały edukacyjne oraz publikacje o naszym terenie, a także gry o tematyce środowiskowej przygotowało zaprzyjaźnione Nadleśnictwo Kozienice. Z kolei u miłośników pszczół ze Stowarzyszenia Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej w Pionkach seniorzy mogli skosztować przepysznych, naturalnych miodów, a także porozmawiać o tajnikach jego produkcji. Panowie prowadzili również warsztaty robienia świec.

Piknik miał mocno integracyjny charakter, a nic tak nie integruje jak wspólny posiłek i biesiada. Na studentów czekało ognisko z kiełbaskami, a o uprawę muzyczną wydarzenia zadbali kolejno Sławomir Mazur oraz Michał Wojaczek.

Organizatorami pikniku były: Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Partnerzy główni pikniku to: Enea Wytwarzanie oraz Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Pozostali partnerzy wydarzenia to: PCK Kozienice, Nadleśnictwo Kozienice oraz Stowarzyszenie Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej w Pionkach.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content