4,4 C
Kozienice
niedziela, 21 kwietnia, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

„Seniorze bądź bezpieczny na drodze”. Akcja promocyjna w Głowaczowie

Popularne

Warto przeczytać

W czwartek 22 lutego w Świetlicy Wiejskiej w Głowaczowie odbyło się spotkanie w ramach akcji „Seniorze bądź bezpieczny na drodze”. Organizatorem akcji był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu oraz Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej w Warszawie.

W spotkaniu udział wzięli: dyrektor WORD Radom – Marcin Ciężkowski, wicemarszałek Województwa Mazowieckiego – Rafał Rajkowski , radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Leszek Przybytniak – radny sejmiku województwa mazowieckiego , burmistrz Miasta i Gminy Głowaczów- Hubert Czubaj , prezes Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka”- Irena Bielawska, kierownik Klubu Senior + – Sylwester Galek.

Akcja informacyjno-edukacyjna „Seniorze bądź bezpieczny na drodze” skierowana jest do wszystkich osób powyżej 60 roku życia, ze szczególnym uwzględnieniem rowerzystów, kierowców i pieszych. Celem tej inicjatywy jest zwiększenie świadomości seniorów o potencjalnych zagrożeniach na drodze, a tym samym zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych i rannych na drogach. Akcja polega na edukacji dotyczącej przepisów ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się po drogach, a także uświadamianiu, jak zmiany fizjologiczne związane z wiekiem mogą wpływać na bezpieczeństwo na drodze.

Seniorzy zostali obdarowani upominkami, otrzymali cenne wskazówki jak bezpiecznie poruszać się na drodze nie tylko jako kierowca, ale również jako pieszy czy rowerzysta.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content