26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

Radni zdecydowali. Skarga dotycząca sprzedaży działki przy ul. Warszawskiej trafi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

Popularne

Warto przeczytać

Jednym z punktów zwieńczających dzisiejsze obrady sesji Rady Miejskiej w Kozienicach było głosowanie nad przekazaniem skargi w sprawie sprzedaży nieruchomości przy ulicy Warszawskiej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, VIII Wydziału Zamiejscowego w Radomiu.

Uchwała ta wiązała się udzieleniem pełnomocnictwa adwokatowi. Przypomnijmy. W piątek, 25 marca mieszkańcy Kozienic złożyli w Urzędzie Miejskim skargę na „głośną” ostatnimi czasy uchwałę Rady Miejskiej w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości przy ulicy Warszawskiej. Za pośrednictwem rady miejskiej i urzędu ma zostać ona skierowana do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, VIII Wydziału Zamiejscowego w Radomiu. Pod skargą podpisało się ponad 400 mieszkańców Kozienic.

Jak argumentowali mieszkańcy, skarga była efektem „sprzeciwu i niepokoju wobec działań władz, a sama sprzedaż działki w centrum miasta z ich punktu widzenia była nieuzasadniona, bezcelowa i szkodliwa”. Kolejnym argumentem była obawa, że po sprzedaży ta część terenu zostanie przeznaczona na usługi, co wyklucza ochronę i zachowanie terenów zielonych. – Złożona przez nas skarga zawiera nie tylko uzasadnienie naszego sprzeciwu wobec decyzji władz gminy, ale również wyszczególnienie uchybień, które miały miejsce podczas procedowania uchwały – mówiła Joanna Czechyra, jedna z inicjatorek skargi. Szczegóły dotyczące złożonej skargi znaleźć można TUTAJ (wystarczy kliknąć).

Dziś o godzinie 13 rozpoczęła się Sesja Rady Miejskiej w Kozienicach, podczas której została już podjęta uchwała w sprawie zatwierdzenia nowego planu miejscowego dla nieruchomości przy ul. Warszawskiej. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ (kliknij, aby zobaczyć).

Tak jak pisaliśmy wyżej, jednym z punktów czwartkowych obrad było głosowanie nad projektem uchwały dotyczącym przekazania skargi w sprawie sprzedaży nieruchomości przy ulicy Warszawskiej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, VIII Wydziału Zamiejscowego w Radomiu i udzielenia pełnomocnictwa adwokatowi.

Jak podkreślała sekretarz gminy Sylwia Wąsik, będzie 30 dni na zapoznanie się radnych z tą skargą. Uchwała o przekazaniu tejże skargi została podjęta stosunkiem głosów 18 za, 1 brakujący głos. Nie prowadzono w tej sprawie dyskusji. Będziemy informować o dalszym postępowaniu tej sprawy.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content