26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

Zdrowe słodycze, czyli zajęcia z dietetykiem w przedszkolu

Popularne

Warto przeczytać

Wiele czasu poświęcamy na rozmowy z przedszkolakami, jak dbać o zdrowie i co należy jeść, żeby tryskać zdrowiem. Aby jeszcze bardziej podnieść świadomość dzieci w tym zakresie, Szkołę Podstawową w Mniszewie 19 maja odwiedziła dietetyk, pani Karolina Rybarczyk.

Na co dzień nie każdy korzysta z porad dietetyka, dlatego cennym doświadczeniem dla dzieci było przybliżenie specyfiki pracy naszego gościa. Lekcja o zdrowym odżywianiu rozpoczęła się od poznania piramidy żywieniowej. Dzieci wspólnie z panią Karoliną klasyfikowały produkty spożywcze. Wedle ściśle określonych reguł rozpoczęły od przyporządkowania produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby być wyeliminowane. Pani ekspert uświadomiła przedszkolakom także, że zbilansowana dieta nie wystarczy dla utrzymania dobrego samopoczcia i dbania o siebie – potrzebna jest także aktywność fizyczna.

Nadmierne spożywanie słodyczy przez pociechy to zmora wielu rodziców, z którą nie mogą sobie często poradzić, szczególnie, że wiele dzieci nie ma ochoty na owoce mogące dotarczyć organizowi odpowiednią dawkę cukrów. Pani dietetyk zaproponowała ciekawe rozwiązanie tego problemu. Zaprosiła dzieci do udziału w warsztatach kulinarnych ,,Zdrowe słodycze”, podczas których mali uczestnicy samodzielnie wykonali ,,Kulki mocy”. Na zakończenie za wytrwałość i przyswojenie ogromu wiedzy o zdrowiu najmłodsi uczniowie szkoły otrzymali dyplomy oraz przepis na zdrowe słodkości.

źródło: Szkoła Podstawowa w Mniszewie

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content