4,4 C
Kozienice
niedziela, 21 kwietnia, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA, WIDEO] „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w gminie Głowaczów. Uroczyście oddane do użytku nowe Miasteczko Ruchu Drogowego

Popularne

Warto przeczytać

W szkołach podstawowych w gminie Głowaczów przedszkolaki i pierwszoklasiści będą uczyć się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 21 marca 2024 r. zostało uroczyście oddane do użytku nowe Miasteczko Ruchu Drogowego przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Wojciecha Bartosza Głowackiego w Brzózie.

W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, w tym wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, przedstawiciele Centrum Unijnych Projektów Transportowych Katarzyna Radzikowska i Paweł Kieruczenko, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Marcin Ciężkowski, burmistrz Miasta i Gminy Głowaczów Hubert Czubaj, oraz urzędnicy lokalni i przedstawiciele instytucji.

Wydarzenie rozpoczęło się występami Krystiana Herby, półfinalisty 2 i 12 edycji programu MAM TALENT, który swoimi umiejętnościami na rowerze przyciągnął uwagę uczniów i zaproszonych gości. Po prezentacji umiejętności, uczniowie mieli okazję poznać historię pasji Herby’ego, której celem było zmotywowanie do większej aktywności fizycznej, promocja zdrowego stylu życia oraz przeciwdziałanie uzależnieniom.

Następnie odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi w centralnym punkcie Miasteczka Ruchu Drogowego, dokonane przez wicemarszałka Województwa Mazowieckiego, burmistrza Głowaczowa, dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu oraz przedstawicieli uczniów.

Podczas przemówień podkreślono znaczenie inicjatyw takich jak nowe Miasteczko Ruchu Drogowego dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym. Uczniom przekazano zestawy elementów oświetleniowych oraz rowery, które zostaną wykorzystane do nauki prawidłowego poruszania się po drogach.

– Chciałbym serdecznie pogratulować. Bardzo się cieszę, że taki obiekty powstają. Jestem przekonany, że ten obiekt będzie służył temu, by nauczyć się tych bezpiecznych zachowań jako uczestnicy ruchu drogowego. Jako samorząd województwa mazowieckiego staramy się wspierać samorządy w tego typu działaniach. Niech ten obiekt służy wam jak najlepiej, niech ten obiekt was kształci w tych umiejętnościach, zachowań czy to na rowerze, czy jako piesi. – mówił podczas otwarcia wicemarszałek Rafał Rajkowski.

– Od kiedy pełnię swoją funkcję, kiedy mam zaszczyt kierować samorządem gminy, zawsze duży nakład kierowaliśmy na poprawę bezpieczeństwa, aby wszyscy mieszkańcy naszej gminy czuli, że władza się nimi opiekuje poprzez dofinansowania, doposażanie i remonty strażnic. Dzisiaj stoimy tutaj na terenie miasteczka ruchu drogowego. Jestem przekonany, że to właśnie tu, w tym miejscu, będziecie się uczyć kodeksu ruchu drogowego i co przełoży się na wasze bezpieczne korzystanie z tego środka lokomocji. – dodał burmistrz gminy Głowaczów Hubert Czubaj

Miasteczko Ruchu Drogowego to ważne miejsce na mapie aktywności dzieci i młodzieży w Gminie Głowaczów. Oferuje doskonałe warunki do organizacji konkursów oraz egzaminów na kartę rowerową i motorowerową, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content