20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

[ZDJĘCIA] Towarzystwo Miłośników Ziemi Kozienickiej podsumowało kolejny rok swojej działalności

Popularne

Warto przeczytać

W sobotę, 23 kwietnia, w sali na rogu w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach odbyło się Walne Zebranie Członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej. Podczas tego spotkania zaprezentowano nowe wydawnictwa Towarzystwa oraz przedstawiono plany na najbliższą przyszłość. 

W trakcie spotkania wręczono tytuł Honorowego Członka TMZK Romanowi Frąckiewiczowi, osoby niezwykle zasłużonej dla dla miasta Kozienice. W trakcie spotkania przedstawiono informacje o aktualnych planach Zarządu TMZK, dyskutowano na temat rozwoju terenów zielonych w Kozienicach, zaprezentowano także XXXVIII Zeszyt „Ziemia Kozienicka”.

Dużą część spotkania stanowiła prezentacja książki Stefana Janeczka „Fragmenty wspomnień z pracy nauczycielskiej w Kozienicach w latach 1922-1956” pod redakcją Krzysztofa Boryczki. Książka ta została napisana ponad 40 lat temu, była dostępna dla wąskiej grupy czytelników jedynie w maszynopisie. Została wzbogacona o unikalne zdjęcia, także takie, które nigdy wcześniej nie były publikowane, jak na przykład zdjęcia kozienickich synagog.

W spotkaniu uczestniczyli też przyjaciele zmarłego w 1983 roku Stefana Janeczka, którzy podziękowali za publikację książki. Jak podkreślali podczas zebrania członkowie TMZK – publikacja ta jako świetny dokument źródłowy z pewnością powinna znaleźć się na półce każdej osoby interesującej się historią Kozienic.

Ciekawostkę stanowi fakt, ze 12 czerwca w Kozienicach zostanie wystawiona opera „Leśniczy z Kozienickiej Puszczy” autorstwa Karola Kurpińskiego.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content